BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Burhaniye'de 127 m² dubleks mesken icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133980
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : ÖREN MAH. / BURHANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 127
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ZEYTİN EFE 17.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/73 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Arşiv Birimi Yanı, Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/73 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi,Ören Mahallesi,Ören mevkii, 617 ada,198 parsel,zemin+1-1 nolu bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken nitelikli taşınmaz Fatma Dündar adına tam hisse ile kayıtlıdır.Taşınmaz Ören Mahallesinde,Keskin İlköğretim Okulu karşısı,2018. Sokakta yer almakta olup,denize uzaklığı 650m, Akçay sahil yoluna uzaklığı 225m, Ören'e uzaklığı 230m dir. Binanın zemin katının 48 m² kapalı alanlı ve 21m² açık teras alanlı olduğu, zemin katında salon,mutfak, wc ve ön ve arka cephesinde açık terası olduğu toplam zemin kat brüt yapı alanı 69 m²'dir. Binanın üst katında 3 adet yatak odası,1 adet genel banyo ve binanın doğu tarafına bakar konumda 2 adet balkonu bulunmakta, üst kat yaklaşık 50 m² yapı alanlı ve toplamda yaklaşık 8,50 m² balkon alanlı 2 adet balkon ve üst kat brüt yapı alanı 58,50 m²'dir. Taşınmazın yaklaşık 25 yıllık bina olduğu, dış cephesinin bakımlı,zemin kat yol cephesi terasında barbekü olan ve üst kat pencereleri ahşap panjurlu ve bahçesi bakımlı durumdadır.
İmar Durumu : Konut alanı lejantında kalmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Arşiv Birimi Yanı, Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/73 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR