BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir/Bandırma'da 2+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063519
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : DERE MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BANSES 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2123 esas
Muhammen Bedeli
:
130,786 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü İhale Salonu 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ
2019/2123 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 88 Ada, 18 Parsel, DERE Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Dere Mahallesi 12 Sokak üzerinde bulunmakta olup IIIB yapı sınıfında, bitişik nizamda, zemin + 4 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi, 12 Sokak hattına göre ön cepheden, zemin kat seviyesinden camekanlı demir doğrama giriş kapısı ile sağlanmaktadır. Bina dış cephesi, dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın giriş alanı, koridor, sahanlık, merdiven ve ortak alan zemini mozaik, duvarları plastik boyalı, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Asansör mevcut değildir.Dava konusu 3 bağımsız bölüm no.lu mesken, binanın 2. katında, bina girişine göre ön cephede, 12 Sokağa cepheli konumludur. Değerleme konusu taşınmaz, mimari projesine göre salon, 2 oda, antre, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon hacimleri olmak üzere toplam brüt, ortak alan hariç ~88 m2 kullanım alanına sahiptir. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısı camlıdır. Islak hacimlerde zemin ve duvarlar seramik kaplama, kuru hacimlerde ise zemin laminant parke, duvarlar ise boyalıdır. Taşınmazda vitrifiye malzemeleri mevcut olup mutfakta dolaplar laminant mamul, tezgâh ise mermerit mamuldür. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazda %30 oranında yıpranma olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz orta gelir grubuna hitap eden, 5 katlı mesken fonksiyonlu gelişim gösteren bölgede bulunmakta olup, tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yakın çevresinde Pazartesi Pazarı, Ordu Caddesi, Market, Cami vb. kamusal alanlar bulunmaktadır. Ulaşım iyi durumdadır. Meskenin yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. Satışı istenmesi halinde normal koşullarda müşteri bulunabilir.
Adresi : Dere Mah.12 Sokak Korkut Apartmanı,No: 7/3 Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 112,50 m2
Arsa Payı : 12/60
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bandırma Belediyesinin imar planındaki gibi;H19B20A2B1 pafta,88 ada,18 parsel no.lu taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam, 5 Kat, Derinlik maks.10 m yapılaşma şartlarında konut alanındadır.
Kıymeti : 130.786,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BANDIRMA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad. no:2 Bandırma/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2123 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR