BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da 2+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00974001
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 2+1
: 79
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 30.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/159 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,336 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2018/159 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 257 Ada, 13 Parsel, ÇINARLI Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 3.Kat 4 nolu bağımısz bölüm mesken, doğalgaz kombi kalorifer tesisatı ile ısıtılan, B.A. Karkas, özelliği itibarı ile III/B inşaat sınıfı yapı özelliğindedir. Asansör yok. Salon, mutfak, 2 oda, antre, bnyo, balkondan oluşur. yaklaşık Brüt 79,00 m2 civarında yapı alanına sahiptir. Giriş kapası demir doğrama, merdivenler mermer kaplama, sahanlıklar seramik kaplama, korkulukları krom nikel doğramadır. Mesken giriş kapısı çelik ve iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısı camlıdır. Salon ve oda zemini lamine parke kaplama, mutfak seramik, dolapları laminat kapaklı, tezgahı seramik ve tezgah üst kısmı seramik kaplamadır. Banyo seramik kaplamadır. Duvarlar sıva üzerine saten boyalıdır. Şehir merkezi pazar yerine yakındır.alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Çınarlı Mahallesi, 54 Sokak, Terzi Apartmanı No:71 3.Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Bandırma / BALIKESİR

Yüzölçümü : 126,95 m2

Arsa Payı : 27/100

Kıymeti : 115.336,00 TL

KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Bitişik nizam, 4 kat, yapılaşma şartlarına Konut yapı alanı içinde bulunmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR