BANDIRMA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Balıkesir Bandırma'da 2+1 92 m² daire mahkemeden satılıktır

BANDIRMA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200316
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : HACI YUSUF MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BANSES 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 satış
Muhammen Bedeli
:
112,187 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satışa konu taşınmaz, Balıkesir İl, Bandırma İlçe, Hacı Yusuf Mahallesi, 559 Ada, 29 Parsel, 248,11 m2 arsa üzerinde kat mülkiyetli ana yapının 8/90 arsa paylı, 3.kat 10 Nolu Bağımsız Bölüm, mesken vasfında olup, B.A Karkas, asansörsüz, doğal gaz kombi kaloriferli III/A sınıfı bir yapının içinde bulunmakta, yaklaşık 40 yıllık olan yapıda %30 yıpranma bulunmakta, Antre, kömürlük, salon-salomanje, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve iki balkondan ibaret, kat irtifak projesi üzerinden yapılan ölçüme göre 92 m2 inşaat alanında, şehir merkezine ve aktif ticaret merkezine uzakta bulunmakta, yörede beton, parke yol, elektrik, su kanalizasyon, telefon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetleri vardır.
Adresi: Hacıyusuf Mah. Eser Sokak No:9 Örnek Apt. 3. Kat Bandırma/Balıkesir
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Bandırma Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam, 5 kat, Konut alanında kalmakta ve yola terk edilecek kısımları vardır.
Kıymeti: : 112.187,00 TL
KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü:24/09/2020 günü 10:00 - 10:10
2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 10:00 - 10:10
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları, ayrıca İİK 127. Mad gereğince tapuda adresi-mernis adresi olmayan ve tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR