BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir/Bandırma'da 150 m² daire icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043417
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : DERE MAH. / BANDIRMA
: 150
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

YAŞAM 28.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1552 esas
Muhammen Bedeli
:
200,385 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat Salonu Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ

2017/1552 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Balıkesir İl, Bandırma İlçe, DERE Mahallesi, 90 Ada, 17 Parsel, ORDU CADDESİ Mevkii, 7. nci Kat 22 nolu Nolu Bağımsız Bölümdeki Taşınmaz tapuda mesken niteliklidir. Kombi kaloriferli asansörlü B.A. karkas, özelliği itibarı ile III/B inşaat sınıfı ana yapı içinde bulunmaktadır. Bağımsız bölüm; arka (Ordu Caddesi) cepheye bakmaktadır. Ana yapının ortak yerleri kapsamından gelen paylar ile 150.00m2 inşaat alanına sahiptir. III/B sınıfı yapıların özelliklerine ve donatısına sahiptir. Taşınmazda %25 civarında bir yıpranma bulunmaktadır. Bitişik nizam 8 katlı yapı yapmaya elverişlidir. Üzerinde imara göre yapılmış ve iskan edilmiş sekiz katlı yapı bulunmaktadır. Şehir merkezine yakındır. Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Dere Mah. Ordu Cad. No:33 Batu Apartmanı 7. Kat D:22 Bandırma / BALIKESİR
Kıymeti : 200.385,00 TL -
Yüzölçümü: 150 m² -
Arsa Payı: 16/280 -
KDV Oranı: %8
1. Satış Günü: 24/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası -
2. Satış Günü: 21/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat Salonu Bandırma/BALIKESİR
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1552 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR