AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Ayvalık'ta tek katlı mesken ve depo icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179860
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : ALTINOVA MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 4+1
: 100
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8370 esas
Muhammen Bedeli
:
227,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Ayvalık Adliyesi Arkası Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2019/8370 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli Ayvalık İlçesi Altınova Mah. Kanlıgöl Mevkii 614 ada 3 parsel 364,53 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz Altınova Mah. merkezi bölgesinde, merkezin batı sınırında konumlanmaktadır. Taşınmazın çevresinde 1-2 katlı eski tarihli avlulu evler ile 5-6 katlı yeni yapım apartman tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Bölge eski tarihli yerleşim yeri olup, son yıllarda kentsel dönüşüm yasası kullanılarak eski evlerin yerine yeni yapım binalar yapılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge Ayvalık İlçesi Altınova yerli halkının oturduğu yaz-kış oturumun yoğun olduğu alt-orta sınıf gelire sahip vatandaşların ikame ettikleri bir bölgedir. Taşınmaza yakın konumlu İskele yolu ve İnönü Caddesi üzerinden toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Taşınmaza yürüme mesafesinde Altınova çarşı içi market, işyeri, dükkan, kahvehane ve restoranlar bulunmaktadır. Taşınmaz Çanakkale-İzmir karayoluna 1,00 km mesafede, Altınova otogarına 2,00 km metre mesafededir. Taşınmaz Ayvalık ilçe sınırları içerisinde ilçe merkezine kuş uçuşu 13,00 km mesafede bulunmaktadır.Taşınmaz arsa vasıflı olmasına karşın keşif günü yapılan incelemede taşınmaz parseli çerisinde 2 adet yapı olduğu görülmüştür. Bu yapılardan parselin imar yolu olan sokak cephesinde olan yapı tek katlı, betonarme karkas yapıda inşa edilmiş yapıdır. Yapı 100 m2 net kullanım alanlıdır. Yapı antre, hol, salon-mutfak, 4 oda, banyo-wc mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmazın pvc kapı, iç pencereleri pvc doğrama pencere kullanımlıdır. Taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalı dış cephe kaplama vaziyettedir.Dış cephesinde yer yer deformasyonlar bulunmaktadır. Taşınmaz içerisinde hali hazırda oturum yapılmakta, ısınma soba-klima ile sağlanmaktadır. Parselin arka cephesinde bulunan depo olarak kullanılan tek katlı yapı bulunmaktadır. Yapı 40 m2 net kullanım alanlıdır. Taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalı dış cephe kaplama vaziyettedir. Çatısı ahşap üstü kiremittir. Taşınmazın konumu,altyapısı ve ulaşım olanakları, kullanım amacı, piyasa araştırmaları, çevresindeki satışa arz edilen benzer yapılaşma koşullarına sahip emsaller değerlemesinde günümüz gayrimenkul piyasa koşulları dikkate alınmış olup, taşınmazın ( borçlunun tam hissesinin) değeri 227.000,00 TL'dir.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde ayrık nizam 2 kat Taks:0,30, Kaks: 0,60 Hmaks:6,50 m. konut alanında yer almaktadır.

Kıymeti : 227.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19.08.2020günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14.09.2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Ayvalık Adliyesi Arkası Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/Balıkesir

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8370 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR