AYVALIK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Balıkesir/Ayvalık'da avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır

AYVALIK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941285
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Oda Sayısı : 7+1
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/17 satış
Muhammen Bedeli
:
5,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Ayvalık Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası - Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Kemalpaşa Mahallesi, Sahilboyu Cad. 21. Sokak mevkii, 20 ada 1 parsel sayılı, Avlulu kargir Ev niteliğinde taşınmaz.Taşınmazın üzerinde tarihi yapı mevcuttur. Mevcut yapı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunca tespitli yapı olup, yaklaşık olarak 300,00-M2 oturum alanına sahiptir. Bina bakımsız bir vaziyette olup büyük onarımlı tadilata ihtiyaç duymaktadır. Deniz kıyısında bulunan taşınmazın denize yaklaşık 15-M cephe genişliği bulunmakta olup iyi bir lokasyona sahiptir. Taşınmaz giriş katı, 1. kat ve çatıarası katından oluşmaktadır. Deniz tarafına bakan 2 oda arka bölüme bakan bir mutfak, 1 sarnıç ve orjinalliği bozulmamış ısıtma sistemi ve üst kata çıkan merdivenler bulunmaktadır. üst kat bölümünde 4 oda ve çatı katına çıkan merdivenler bulunmaktadır. Çatıarası katında deniz tarafına bakan salon ve 1 oda bulunmaktadır. Taşınmaz yığma sistemde inşa edilmiştir. Taşınmazın deniz tarafına bakan kısmında büyük bir bahçesi ve otoparkı bulunmaktadır. Taşınmazın 4 tarafı yollar ile çevrilmektedir.
Adresi : Atatürk Cad. Barbaros 21. Sk. No: 19 Ayvalık
Yüzölçümü : 587,50 m2
Arsa Payı : TAMAMI
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz 22/01/1994 tarih 3622 BKVKK onaylı 1/500 ölçekli Ayvalık Kentsel Sit planı içerisinde eski eser, mevcut yapı bahçe, yol ve park niteliğinde olup her türlü işlem anıtlar kurulu iznine tabidir.
Kıymeti : 5.150.000,00-TL
KDV Oranı : % 8 (31/03/2019 tarihinden itibaren işlemlerde %18'dir)
Kaydındaki Şerhler : A) 30/10/1991 tarih ve 4652 nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunca Tespitlidir.
B) 3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının a bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Ayvalık Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR