AYVALIK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Balıkesir Ayvalık'ta 2+1 60 m² daire mahkemeden satılıktır

AYVALIK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155157
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : ALTINOVA MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Ayvalık Adliyesi Satış Memurluğu Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/40 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir ili, Ayvalık İlçesi, Altınova Mah. 686 ada, 19 parsel, 8 nolu bağımsız bölüm. Ana taşınmaz niteliği 32 Daireli Kargir apartman niteliğinde 4 katlı betonarme karkas yapının zemin katında 60 M2 net kullanım alanlıdır. Antre, açık mutfak salon, 2 oda, 1 wc banyodan oluşmaktadır. Taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Pencereler pvc doğramadır. Isıtma soba- klima ile yapılmaktadır. Parsel denize 2. parsel konumlu oldukça yakın vaziyettedir.
Adresi : Ayvalık İlçesi, Altınova Mah. SSK mensupları sitesi,
Yüzölçümü : 2.513,13 m2,Arsa Payı: 1/32
İmar Durumu : Hali Hazırda mevcut bina bulunmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 686 ada, 17 nolu parsele 3,61-M2 Tecavüzlüdür, Askeri Yasaklı bölge
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Ayvalık Adliyesi Satış Memurluğu Odası -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR