BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Altıeylül'de avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076700
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / ALTIEYLÜL
Oda Sayısı : 1+1
: 27
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜKŞEHİR MERHABA 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18 satış
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, 154 Ada, 17 Parsel, Karaman Mahallesi, Köyiçi Mevkii, Tapuda "Ahır ve Samanlığı olan Avlulu Ev" niteliğindeki taşınmaz kırsal mahalle yerleşik alan sınırı içinde kalmaktadır. Parsele ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır. Parsel dikdörtgen şeklinde olup, güneyinden Karaman köyü yolu iç yoluna cephelidir. Bu bölge yol, su, elektrik gibi altyapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Parsel üzerindeki oturma alanı 27,00 m2 olan tek taklı ev yaklaşık 34 seneliktir. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı yoktur. Sobalıdır. Bir oda, mutfak, banyo - wc'den oluşur. WC dışarıdadır. Oda ve mutfağın yerleri laminant parkedir. Banyonun zemini seramiktir. Duvarlar normal sıvalı üzeri plastik boyalıdır. Pencereler kısmen plastik kısmen ahşap doğramadır. Banyo kapısı ahşap, oda ile mutfak arasındaki kapı ile giriş kapısı plastik doğramadır. Parseldeki 26,50 m2'lik sundurmanın tavanı ve kolonları betonarme tarzda yapılmıştır. Ardiye olarak kullanılan 18,00 m2'lik yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatı örtüsü trapez sactır. Giriş kapısı demir doğrama, penceresi plastik doğramadır. Yerleri betondur. Duvarları yığma tuğladır. İç duvarlar sıvasız ve boyasızdır. Parselin bitişiğindeki 154 ada 18 parsel üzerinde bulunan 2 katlı kullanılamaz durumdaki evin yaklaşık 22,00 m2'lik bölümü satışa konu parsele tecavüzlüdür.
Yüzölçümü : 399,78 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kalıcı bir şerhi yoktur.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR