BALIKESİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Altıeylül'de 3 katlı bina ve müştemilatı icradan satılıktır

BALIKESİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180776
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : HALALCA MAH. / ALTIEYLÜL
: 694
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/333 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 10:40
Satış Yeri
:
BALIKESİR 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
4. İCRA DAİRESİ 2018/333 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Balıkesir, Altıeylül, Halalca Mah, 33 cilt, 3217 sayfada 136 ada 5 paftada kayıtlı arsa nitelikli taşınmazın toplam alanı : 694,15 m2 dir. Mahalli idarede adresi : Halalca Mah Köyiçi Sokak no :406Altıeylül Balıkesir adresinde kaim olup borçlunun tam hissesi satılacaktır. 136 ada 5 parsel köşe parsel konumunda olup üç tarafı yoldur. Güney, doğu ve kuzey tarafından geçen yollara cephelidir. Şekil itibarı ile dikdörtgen olup parsel yüzeyi düz bir topoğrafyaya sahiptir. mevkisi iyidir. Köy yerleşim alanı içindedir. Yol,su,elektrik, ulaşım vb hizmetleri mevcuttur. Yakın çevresinde genellikle benzer şekilde tarımsal amaçlı yapılar ,boş araziler mevcuttur. Halalca mah camii taşınmazın yaklaşık 60 mt kuzey-batı tarafında, Halalca Ortaokulu taşınmazın yaklaşık 200 m kuzey-batı tarafında kalmaktadır. Parsel üzerinde üç katlı betonerme bir ev ile iki adet sundurma bulunmaktadır. Parselin etrafı üzerindeki yapılarla ve üzeri sıvasız tuğladuvar ile çevrelenmiş durumdadır. PARSEL ÜZERİNDEKİ YAPILAR 1-EV : 120 m2 alana oturmakta olup betonerme karkas tarzda, katı yakıtlı, kat kaloriferli ve asansörsüzdür. Binanın dış cephesi sıvalı olup badanasızdır. Dış doğramalar ısıcamlı PVC doğramadır. Binada güneş enerji sistemi vardır. Merdiven ve sahanlıklar renkli mozaik kaplama,merdiven korkulukları ferforje demir doğramadır. Zemin katta iki oda ,geniş bir salon, ve WC+ LV bulunmaktadır. Yerler şap, iç duvarlar sıvalı,badanasızdır. kapılar demir doğramadır. Demir doğrama ve PVC doğramadan sokağa açılan büyük kapılar mevcuttur. Pencere doğraması ahşaptır. Bu kat meskendenz iyade depo gibi kullanılmaktadır. 1. ve 2. normal katlarda iki adet mesken bulunmaktadır. Meskenler, hol, üç oda, salon,mutfak, banyo,WC+LV ve üç balkondan oluşmaktadır. 1. katın daire giriş kapısı ve iç kapıları üzeri pinoteks cilalı tablalı masif ahşap doğrama,duvarları düz sıvalı ve badanalı, ıslak hacimlerde fayans kaplamalı,döşeme kaplamaları salon ve odalarda laminant, ıslak hacimlerde karo seramik şeklindedir. Mutfak tezgahı mermerit,tezgah alnı fayans kaplama olup tezgah altında ve üstünde dolaplar bulunmaktadır. Banyolarda duş,klozet bulunmaktadır. 2. katın daire giriş kapısı çelik olup iç kapıları üzeri kaplamalı amerikan pres kapıdır. Duvarları düz sıvalı ve badanalı, ıslak hacimlerde fayans kaplamalı, döşeme kaplamaları salon ve odalarda laminant ,ıslak hacimlerde fayans kaplamalıdır .Döşeme kaplamaları salon ve odalarda laminant, ıslak hacimlerde karo seramik kaplamadır. Mutfaz tezgahı mermerit, tezgah alnı fayans kaplamalı olup tezgah altında ve üstünde dolaplar bulunmaktadır. Bu kat balkonları cam balkon seklinde kapatılmıştır.
2-SUNDURMA
: Yaklaşık 50 m2 alanın üzeri demir konstrüksiyon ve oluklu levha ile kapatılmış olup yanları açıktır. Bu sundurma altında zemin betonlanmış olup, büyükbaş hayvanların yem ve su ihtiyaçları için yemlik ve su ahırıda yapılmıştır.
3-YARI AÇIK DAM (Sundurma ): Parselin arka cephesinde yaklaşık 50 m2 alanınüzeri demir konstriksiyon ve oluklu levha ile kapatılmış olup arkası tuğla bahçe duvarı ile iki yanı duvar ve oluklu levha ile kapatılmış , önü açık bir yapıdır. Her iki konuttada oturulmaktadır.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU : Halalca mah 136 ada 5 parsel Altıeylül Belediye sınırları içinde köy yerleşik alanında kalmaktadır. Bölgenin 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı bulunmadığı, ancak havaalanına yakın olması nedeni ile yakın bölgede uygulanan Plan notlarından olan : " VOR Seyrüsefer cihazı yapı tahditli alanında yapılacak tüm yapılar yapılmadan önce Sivil Havacılık Genel müdürlüğünün 21/12/2017 tarih ve 46715750-105.03(010.01 )-E19540 sayılı yazısı gereği Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel müdürlüğünün olumlu görüşü alınması gerekmektedir. " notunun burada da geçerli olduğu,parselin ayrık nizamda iki katlı imarlı olduğu bilgisi alınmıştır.
TAŞINMAZIN DEĞERİ : Tüm bu özellikler ve konumu dikkate alındığında 350.000,00 tl üzerinden satışa çıkarılmıştır.
Adresi :Halalca Mah Köyiçi Sokak no :406Altıeylül Balıkesir
Yüzölçümü : 694,15 m2
Arsa Payı :Tam İmar Durumu :Yukarıda yazılıdır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibi
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibi
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : BALIKESİR 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/333 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR