BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Altıeylül'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064572
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : KASAPLAR MAH. / ALTIEYLÜL
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GAZETEM 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 satış
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Kasaplar Mahallesi, 8368 Ada, 10 Parselde bulunan ve Tapuda ana taşınmaz niteliği "Dört Katlı Sekiz Daireli Apartman" olan taşınmaz 4 nolu bağımsız bölümde olup, şehir merkezi olarak alınan Ali Hikmet Paşa Meydanına kuş uçuşu 1070 metre mesafededir. Ara parsel konumunda ve Sındırgı Caddesine cephelidir. 150m batısında B.Ü.Necatibey Eğitim Fakültesi, 340m kuzeydoğusunda Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 240m kuzeyinde Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 600m kuzeydoğusunda Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu bulunur. Parselin 120m doğusundan Yeni İzmir Yolu Caddesi, 100m batısından Soma Caddesi geçmektedir. Bu bölge konut alanı olup, bölgede 4-5 katlı apartmanlar bulunur. Satışa konu 4 nolu bağımsız bölüm 4 katlı binanın zemin üstü 1.katındadır. Yol, su, elektrik, doğalgaz gibi tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parselin üzerinde zemin kat ve üzeri 3 kattan oluşan yığma tarzda yapılmış, yaklaşık 40 senelik asansörsüz bina bulunur. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit ile örtülüdür. Her katta iki adet olmak üzere binada 8 adet mesken niteliğinde bağımsız bölüm bulunur. Satışa konu 4 nolu bağımsız bölümün alanı yaklaşık 90,00 m2'dir. İki oda, salon, mutfak, banyo, wc, holden oluşur. Ön cephede salona bakan, arka cephede odaya balkon, yan cephede mutfağa bakan üç adet balkon mevcuttur. İki odanın ve salonun yerleri tahta, mutfak, banyo, wc ve holün yerleri çini ile kaplıdır. Duvarlar normal sıvalı üzeri plastik boyalıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Giriş kapısı ahşaptır. Sobalıdır. Doğalgaz daire kapısına kadar gelmiştir. 1/1000 ölçekli revizyon ve ilave uygulama imar planında (A-5) Ayrık nizam 5 kata sahip konut alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : Ana taşınmaz 557,00 m2, 4 nolu bağımsız bölüm yaklaşık 90,00 m2'dir.
Arsa Payı : 6925/55400
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 5
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kalıcı bir şerhi yoktur.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR