BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Altıeylül'de 105 m² avlulu kargir ev (hissesi) icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062585
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : NERGİZ MAH. / ALTIEYLÜL
: 105
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/2165 esas
Muhammen Bedeli
:
12,922 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Balıkesir Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2013/2165 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Nergiz Mahallesi 3262 parselde kayıtlı, Miktarı: 364,00 m2, Ana taşınmaz niteliği: Avlulu kargir ev ve ahır olarak kayıtlıdır. Maliki 1/9 hisselidir. Balıkesir İli, Altıeylül Tapu Müdürlüğünde, Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Nergiz Mahallesi, Ada: --, Parsel: 3262 de kayıtlı taşınmaz 1/ 1000 Ölçekli İmar planı dışında kalmaktadır.
Taşınmaz Balıkesir İli, Nergiz Kırsal Mahallesi, Nergiz Sokak no: 96 da avlu içerisinde tek katlı kargir bina bulunmaktadır. Bina mesken amaçlı kullanılmakta olup, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap mertekli ve üzeri kiremit kaplıdır. Pencere doğramaları plastiktir ve ahşaptır. Isıtması soba ile sağlanmaktadır. Ön cephesinde basit tarzda iki adet kargir tarzda yapılmış mutfak ve ardiye amaçlı yapı bulunmaktadır. Bu yapıların çatısı yoktur. Pencere doğramaları eskimiştir. Taşınmaz avlusunda ön cephe tuğla duvar ve demir kutu profil kapı ile kapatılmıştır. Taşınmazın bulunduğu arsa yüzeyi düzdür. Belediye alt yapı hizmetleri (Elektrik, su, yol, kanalizasyon vb.) taşınmaz civarında mevcuttur. Şehir merkezine ulaşım toplu taşım araçları ile, dolmuş taksi ile veya özel oto ile sağlanmaktadır. Bina alanı takriben: 105,00 m2 dir. Taşınmaz Nergiz Kırsal mahallesi içerisindedir. Civarında 1-2 katlı yapılaşma mevcuttur.
Kıymeti : 12.922,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADLİYESİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/2165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR