İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Balçova mahallesinde 115 m² daire mahkeme kararıyla satılıktır

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888938
Şehir : İzmir / Balçova
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/11 Satış
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 16:35
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 16:35
Satış Yeri
:
İZMİR ADLİYESİ ANA BİNA ZEMİN KAT G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın;

Özellikleri : İzmir ili Balçova İlçesi Balçova mah. 1337 Ada 3 Parselde kayıtlı B BLOK 3.KAT MESKEN nitelikli taşınmazın 10 Nolu Bağımsız Bölümünün ana taşınmazın yan ve arka cephesinde yer almakta olup, kuzey yönündedir.Ana taşınmaz betonarme-karkas sistemle yapılmıştır.15-25 yıllık yapıdır. Ortak kullanım alanları arasında yeralan merdiven basamakları ve sahanlıkları mermerdir. Jeotermal ısıtma sitemi kurulmuş ancak bağımsız bölüm içine montajı yapılmadığından bağımsız bölümde jeotermal sistemi kullanılmamaktadır. Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır.3 oda 1 salon mutfak ve müştemilattan ibarettir. Brüt 115 m2.dir kullanım alanlıdır. İki adet balkonu vardır. Duvarları sıva üzeri plastik boyalı, pencere doğramaları alüminyum ve ısı camlıdır. Banyosunda ayaklı lavabo klozeti ve bataryaları takılıdır. Mutfak dolabı laminant kapaklı laminant tezgahlı zeminleri fayans kaplıdır.Tüm belediye hizmetlerinden ve sosyal imkanlardan faydalanmaktadır.
Adresi :Çiçek sokak. No.8 D.10 Balçova / İZMİR
Arsa Payı : 28/761
İmar Durumu : Balçova İmar Müdürlüğünün 25.05.2018 tarihli yazıları ile parsel, Balçova ilçesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında bitişik nizam 4 katlı konut adasına isabet etmektedir. Parsel üzerinde 25.11.1998 tarih ve 327 nolu inşaat ruhsatına istinaden inşaa edilmiş bodrum dahil 5 (beş) katlı bina bulunmaktadır. Bilgisi verilmiştir.

Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 16:35 - 16:45 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 16:35 - 16:45 arası

Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ ANA BİNA ZEMİN KAT G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR