KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçeşehir 2. kısımda bulunan dubleks villa icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861607
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : BAHÇEŞEHİR 2. KISIM MAH. / BAHÇEŞEHİR
Oda Sayısı : 4+3
: 400
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3269 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 15:15
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 15:15
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah.Halkalı Cad. No:146 K.Çekmece Adliye Giriş Kat İcra Daireleri Koridoru İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/3269 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Başakşehir İlçesi bahçeşehir 2 kısım mahallesi rumeli cadde vadi villaları no:4/A adresinde mevcut tapunun 437 ada 2 parsel sayılı 13230,65 m2 alanlı arsa üzerinde 20 ader B.A.K villalarının mevcut olduğu, değer tespitine konu dubleks villa 13 nolu dubleks villadır. Dubleks villanın mahallinde yapılan tespit ve incelemeler neticesinde zemin katında büyük bir salon, hol, antre, büyük bir mutfak, bahçe çıkış kapıları, wc den müteşekkil olup yine merdiven ile bir üst kata çıkılarak 1 katta 3 oda, banyo, wc, balkon, hol, antreden müteşekkil yine merdiven ile içeriden bir üst kat olan çatı arası piyesine çıkıldığında ise 1 oda, büyük bir salon, hol, antre açık teras, wc den müteşekkil olup teknik özellikleri ise salon oda gibi tüm mahallerin taban alanları 1 sınıf lemina parke, banyo, balkon, antre, hol gibi yerlerin tüm taban alanları 1 sınıf seramik mutfak dolapları ise 1 sınıf mobilya tezgahı granit duvarları fayans, mesken saten boyalı karton piyerli, gizli ışıklı elektriği, suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli, banyosu klozetli, lavabolu, duşa kabinli, iç doğramaları kapı kanat ve kasaları 1 sınıf mobilya kapı dış doğramaları pancere kanat ve kasaları çift cam pimapen, panjurlu tahmini ve takribi ve tahmini olarak 400 m2 alanlı villa olduğu, güvenlikli, bahçe peyzajlı, açık otoparklı, iyi bir görünümkü dubleks villadır. Ayrıca söz konusu arsa üzerinde çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygundur.
Adresi :İstanbul İl, Başakşehir İlçesi Bahçeşehir 2 sıkım mahallesi Rumeli cadde vadi villaları no:4/A
Yüzölçümü : 13.230,65 m2
Arsa Payı : 642/13230
İmar Durumu : Bilirkişi raporunda İstanbul ili Başakşehir 2 kısım mah hoşdere mevkii 437 ada 2 parsel sayılı söz konusu parsel 1/1000 ölçekli 18.06.2003 t.t li boğazköy toplu konut alanı revizyon uygulama imar planı kapsamında konut alanı içerisinde kütle imarlı olmak üzere plan notu yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir.
Kıymeti : 1.550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah.Halkalı Cad. No:146 K.Çekmece Adliye Giriş Kat İcra Daireleri Koridoru İhale Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. Ayrıca Müdürlüğümüzce yapılacak olan ihaleye karşı, ihalenin feshi davası açılması halinde , ihale alıcısı tarafından yatırılan satış bedeli T.C. Adalet Bakanlığının protokolü gereği T.Vakıfbank M.K.Paşa Şubesinde açılacak vadeli hesaba aktarılacak olup, satış bedeli şahsi vadeli hesaplara uygulanacak faiz oranıyla değil,kamu kurum ve kuruluşlarına ait paralara işletilecek olan cari faiz (tabela faiz ) uygulamasına tabi olacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3269 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR