ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bahçelerüstü-İmar Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892831
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BAHÇELERÜSTÜ MAH. / GÜLVEREN
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/24270 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2016/24270 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Bahçelerüstü-İmar Mah. 36128 ada, 3 parsel, 876,00 m² yüzölçümlü arsa niteliğindeki ana taşınmazdaki, 42/876 arsa paylı, 1. normal kat (13) bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamı Mehmet Ali oğlu Mustafa KILIÇ adına kayıtlıdır.
A) Meskenin bulunduğu ana gayrimenkulün özellikleri: Bina, 2 bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş 34. Sokak'a göre sağ yan cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı demir doğrama kapıdır. Bina giriş zemini ve duvarları 1,20 m. seviyede mermer üstü sıva üzeri boyalıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları krom nikel alaşımlı demir doğramadır. Normal katlarında her katta 4'er daire bulunan anagayrimenkulde toplam 18 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü hizmetlerden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
B) Meskenin özellikleri: Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Meskende halihazırda kiracı Vural ÇOKSÖYLER ikamet etmektedir. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, WC, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Salon ve odalarda yer döşemesi laminat parke kaplı olup, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de helataşı ve lavabo, banyoda duş teknesi, kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramiktir. Pencereler ahşap+ısıcamlı doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken 34. Sokak'a göre sağ arka ve yan cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan öçülere göre, 90,00 m² daire ve 6,90 m² balkon dahil net 96,90 m²'dir.
Adresi : Bahçelerüstü Mah. 34. Sokak 5/13 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 96,90 m2
Arsa Payı : 42/876
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/24270 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR