SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvanat Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888180
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : AYVANAT MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SİVEREK HEDEF 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/497 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2018/497 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 1290 Ada, 6 Parsel, CAMİKEBİR Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Ayvanat mahallesi, Viranşehir Caddesi üzerindedir. Taşınmazın batısında 225 metre uzaklıkta Buğday Pazarı, 850 metre uzaklıkta Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu, doğusunda 320 metre uzaklıkta Şirinkuyu İlkokulu, kuzeyinde 215 metre uzaklıkta Mezarlık bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde 6-10 katlı binalar ve boş arsalar mevcuttur.Bu bölgede yapılaşma devam etmektedir. Taşınmazın olduğu bina, zemin+ 5 normal kattan oluşan betonarme karkas bir binadır. Binanın zemin katında ön cephede, dükkan arka tarafında tek daire bulunmaktadır. Üst katlarda her katta iki daire bulunmaktadır.Bina doğalgazlı, asansörlüdür. Satışa konu daire, zemin katta, bina girişine göre sağ tarafta, güney-doğu-batı cepheli dairedir. Daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Balkonlardan biri sonradan ek yapılmıştır. Dairede, yerler seramik kaplama, duvarlar saten, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, vestiyerli, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Islak hacimler tavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır.Daire çelik dış kapılı, doğalgaz hattı daire kapısına kadar getirilmiş, kombi takılmamış olup, soba vb. ısıtmalıdır.
Adresi : Ayvanat Mahallesi, Viranşehir Caddesi (Yunusemre Caddesi), Bina No:27, Sudem Apartmanı, Zemin Kat, Daire No:1 Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 21/306
İmar Durumu :İnşaat tarzı Taşınmaz, ayrık nizam 6 katlı imarlı olup, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/497 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR