AYVALIK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ayvalık/Sahilkent'de dubleks daire mahkemeden satılıktır

AYVALIK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908061
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / AYVALIK
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/29 satış
Muhammen Bedeli
:
670,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Ayvalık Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/29 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Sahilkent ( Eskisarakya Mahallesi) ,Armutcuk mevkii, 1306 ada, 1 parsel sayılı taşınmaz içiresinde zemin ve 1. kat dubleks, 9 nolu bağımsız bölüm, mesken niteliğinde taşınmaz. Deniz kıyısına 120 metre mesafededir. Zemin katında açık mutfak salon, duş, wc ve zemin kat terası bölümleri bulunmaktadır. 1. katta 3 adet yatak odası 1 banyo ve 2 balkon bulunmaktadır. Her katta 49 M2 olmak üzere 98 M2 olarak hesap edilmiştir. Zemin katta yer döşemesinde seramik granit kaplama kullanılmıştır. üst katta bulunan odaların zemin döşemesi limanan parke kullanılmıştır. Mutfak hazır mutfak sisteminden imal edilmiş olup, üzerinde ankastre set mevcuttur. Üst kata çıkış sağlayan merdivenin rıht, basamak ve küpeştelerinde ahşap kullanılmşıtır. Üst tak banyoda seramik ve duşakabin, hilton lavabo boy dolap bulunmaktadır. Taşınmazın çevre tanzimi ve peyzaj çalışmaları tamamlanmıştır.
Adresi : Kuvayi Milliye Cad. 10 SK. No: 9 Ayvalık
Yüzölçümü : 8.565,39 m2
Arsa Payı : 332/8641
İmar Durumu : Taks:0,15Kask: 0,30
Kıymeti : 670.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Ayvalık Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR