AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık/Çamlık Mevkiinde 1+1 daire icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892906
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : SEFA ÇAMLIK MAH. / AYVALIK
Oda Sayısı : 1+1
: 40
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/335 talimat
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Ayvalık İcra Müdürlüğü - Adliye Sarayı Arkası Ek Bina - Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2018/335 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, (eski Kemalpaşa Mah.) yeni Sefa-Çamlık Mah., Çamlık mevkii, tapunun 633 ada 15 parseli 498,52 M² yüzölçümlü Bahçeli Kargir Apartman vasıflı taşınmaz üzerinde imalatı yapılmış bulunan bina inşaatlarından 7/100 arsa paylı, 2.Kat 9 bağımsız bölüm no.lu mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlı ise de; cebri icraya konu 3/8 hissesi olup; taşınmazın 3/8 hissesi satışa çıkarılmıştır. Taşınmaz içerisinde bulunduğu betonarme karkas binanın ikinci katında bulunmaktadır. Taşınmaz ; 1 salon mutfak, 1 banyo-wc, 1 oda ve 1 balkondan ibaret olduğu taşınmazın kapalı alanının yaklaşık 40,00 M² olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın dış doğramaları pvc, iç doğramalar ahşaptır. Taşınmazın ıslak zemin bölümlerinde yerlerde seramik uygulaması yapılmıştır. Mutfak dolapları hazır mutfak sistemindedir. Taşınmaz; çamlık meydanına bakmaktadır.
Adresi : Sefa-Çamlık Mah. Çamlık Mevkii, Sarıgül Sok.2. Kat No:1/8 Ayvalık
İmar Durumu : Çamlık Yeşil karakterli kentsel sit koruma amaçlı uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır. Mevcut bina kadar yapılaşma hakkı olup h maks: 6,50m 2 kat bina yapılabilir. Halihazırda üzerinde yapılaşma tamamlanmıştır. Eski eser bina karşısında olduğundan yapılacak her işlemde Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulundan izin alınacaktır.
Kıymeti : 90.000,00 TL.( 3/8 HİSSESİNİN DEĞERİ ) KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/335 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ile iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.07/11/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

2/2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR