AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık/Altınova'da dubleks daire icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908791
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : ALTINOVA MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 143
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/887 talimat
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Ayvalık İcra Müdürlüğü - Adliye Sarayı Arkası Ek Bina - Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2016/887 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Altınova Mah., Karakova Mevkii, 811 Ada, 1 Parsel sayılı, 54.701,89 M² yüzölçüme sahip arsa üzerinde, kat mülkiyeti yapılmış 1/239 arsa pay/payda oranına sahip, tam hissesi borçlu adına kayıtlı, zemin+birinci kat olarak inşa edilmiş, 12 bağımsız bölüm no.lu MESKEN vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz; zemin kat+birinci kat olarak inşa edilmiş, dubleks mesken niteliğinde konuttur. Taşınmazın zemin katında amerikan tipi açık mutfak, salon,tuvalet ve zemin kat terası bölümleri bulunmaktadır. Taşınmazın üst katında 2 yatak odası, banyo ve balkon bölümleri, çatı katında yatak odası, banyo ve açık teras bölümleri bulunmaktadır. Mutfak dolapları, hazır mutfak sisteminde imal edilmiştir. Duvarlarda kara sıva üzerine plastik boya uygulaması yapılmıştır. Zeminde seramik kaplama kullanılmıştır. Taşınmazın pencereleri çift camlı pvc doğramadan imal edilmiştir. Bina içi merdiven mermer ile döşenmiştir.Bilirkişi raporuna göre, taşınmazda kapalı kullanım alanı 104,2 M², toplam kullanım alanı 143,96 M² olarak hesap edilmiştir.
Adresi : Altınköy Arsa Konut Yapı Kooperatifi, Altınova Mah. Anafartalar İskele Caddesi, No: 4/12A Ayvalık
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Tercihli Kullanım Alanı niteliğinde olup,konut yapılaşması olarak kat irtifaklı olup, E:0,40 Hmax: 7,60 m. yapılanma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 155.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/887 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ile iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR