AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık/Ali Çetinkaya'da 3+1 daire icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963240
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : ALİ ÇETİNKAYA MAH. / AYVALIK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7838 esas
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Ayvalık Adliyesi Arkası Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2017/7838 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Aliçetinkaya Mahallesi, Armutçuk mevkii, 1851 ada 1 nolu parselde kain inşa edilmiş apartmanın zemin katında bulunan mesken niteliğindeki 2 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz inşa edilmiş olduğu apartmanın zemin katında bulunmaktadır. Taşınmazda 3 oda,1 salon, 1 mutfak, 1 banyo olmak üzere yaklaşık olarak 100 m2 kullanım alanı bulunmaktadır. Taşınmazın koridorlarının ve mutfağın zemini seramik ile kaplanmıştır. Odaların zemin kaplamasında laminant parke kullanılmıştır. Banyonun yer ve duvar kaplamalarında seramik kaplama uygulanmıştır. Taşınmazın oda kapıları Amerikan panel kapı sisteminde imal edilmiştir. Pencereler Pvc doğramadan imal edilmiştir. Duvarlarda kara sıva üzerine silikon esaslı plastik boya uygulaması yapılmıştır. Mutfağı hazır mutfak sisteminde imal edilmiştir. Taşınmazda kalorifer sistemi bulunmaktadır. Taşınmazın; konumu, büyüklüğü, yollara ve merkezlere olan mesafesi, imalatında kullanılan malzeme özellikleri, yıpranmışlık seviyesi, kamu hizmetlerinden yararlanma seviyesi, mevkii, manzara konumu, imar durum özelliği, eklentisi, ile tespit günü itibari ile piyasa alım satım rayiçleri göz önünde bulundurularak kıymeti belirlenmiştir. Taşınmaz tam hisse oranıyla borçlu adına kayıtlıdır.
Adresi : Ali Çetinkaya Mahallesi, Muammer Aksoy Caddesi, 14.Sokak No:3 , Cevat Elik Apartmanı, İç Kapı No:2 Ayvalık/Balıkesir
Yüzölçümü : 660,96 m2 Arsa Payı : 1/7
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama imar planı içerisinde Ayrık nizam 3 kat Hmax:9,50 metre, Taks:0,30 ve Kaks:0,90 yapılaşma koşullarına tabi konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 360.000,00 TL KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : 1) Yönetim Planı : 19/2/2007
2) Belediye Kanununa göre kısıtlıdır - 21/12/2015-16000
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Ayvalık Adliyesi Arkası Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7838 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR