ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalı Mahallesi'nde 68 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889236
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : AYVALI MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 68
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8726 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
6. İCRA DAİRESİ
2018/8726 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Ayvalı Mahallesi, 31734 Ada, 3 Parsel, 2. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm ve 11 nolu kömürlük eklentisi. Taşınmazın yer aldığı bina, betonarme yarı yığma, ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Binada katlarda 3'er adet konut olmak üzere toplam 11 adet bağımız bölüm bulunmaktadır. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken fiili olarak 3 oda, salon, antre-koridor mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon iki odaya açılmaktadır. Meskenin mutfak ve salona açılan oda çıkışlı 2 balkonu bulunmaktadır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombilidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. madde, 41.fıkrasına göre dairenin bağımsız bölüm net alanı 68 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca 6 m² alanlı 2 balkonu mevcuttur.
Adresi :Ayvalı Mah. Çeştepe Sokak Funda Apartmanı No: 14/11 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 540 m2
Arsa Payı : 60/640
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8726 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR