ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalı Mahallesi'nde 158 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892094
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : AYVALI MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 158
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9796 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 09:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2018/9796 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Ankara İl, Keçiören İlçe, 34886 Ada, 2 Parsel, B Blok, 14. kat, 42 nolu mesken: Taşınmaz iki bloklu etrafı çevrili site içerisinde yüksek katlı betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Blok bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Blok girişi bodrum kattan olduğundan, 15 kat görünümlüdür. Binada katlarda 3?şer adet mesken olmak üzere blokta toplam 43 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 15. son katta 42 ve 43 nolu iki daire bulunmaktadır. Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır.Binanın; giriş kapısı alüminyum doğrama olup, alüminyum doğrama giriş kapısı bulunmaktadır. Bina içi zeminler granit kaplı olup, duvarları boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Binada 2 adet asansör vardır. Bina yeni bina olup, binada ufak tefek eksiklikler olup, tamamlanmaktadır.
Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet Takdirine konu 42 nolu bağımsız bölüm özellikleri; Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.Bina bodrum kat girişli olduğundan daire asansörle 15. Katta yer almaktadır. Daire, gerek projesinde gerekse yerinde yapılan tespit ve alınan beyanlarda tamamen 43 nolu daire ile simetrik ve aynı özelliklerde olduğundan 43 nolu daire tespitlerinden yararlanılmıştır. Daire fiili olarak, 4 oda, salon, antre-koridor, mutfak, 2 banyo, çamaşır odası, WC ve 1 balkon ve açık teras hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik kaplı, duvarları kağıt kaplıdır. Salon ve oda zeminleri laminat kaplı olup, duvarları kağıt kaplıdır.
Mutfakta zemin granit seramik kaplı, mutfakta L mermerit tezgâh, tezgah altı ve üstü lake kapak ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Genel banyo ve ebeveyn banyo zemin ve duvarlar seramik kaplı olup,genel banyoda duş yeri, Ebeveyn banyoda, lavabo, klozet ve duş yeri mevcuttur. WC zemini ve duvarlar seramik kaplıdır. Dairede yatak odası çıkışlı 2.5 m2 lik ufak bir balkon ve mutfaktan çıkılan açık teras alanı bulunmaktadır.Mesken iç kapılar lüks ahşap kapı olup, pencere doğramaları PVC doğramadır. Ayrıca daireden apartman ortak teras alanına da çıkış bulunmaktadır. Meskende merkezi ısınma mevcut olup, kombi cihazı bulunmamaktadır. Daire boş durumdadır. Bağımsızın net alanı balkon ve teras hariç toplam; 158 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 23 m² alanlı açık teras alanı kullanımı vardır.
Adresi : Ayvalı Mahallesinde 1778.Sokak, 1784.Sokak Ve Şht. Beysat Batmaca Sokak Arasında Yekda Park KonutlarıKeçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 5.563 m2
Arsa Payı : 65/5563
İmar Durumu : İmar planı içindedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Özel güvenlik bölgesi sınırında şerhi vardır, diğer şerhler tapudan alınır
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Ankara İl, Keçiören İlçe, 34886 Ada, 2 Parsel, AYVALI Mahalle, B Blok, 14. kat, 43 nolu mesken; 42 nolu bağımsız ile eşdeğer aynı özelliklere sahiptir.
Adresi : Ayvalı Mahallesinde 1778.Sokak, 1784.Sokak Ve Şht. Beysat Batmaca Sokak Arasında Yekda Park KonutlarıKeçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 5.563 m2
Arsa Payı : 65/5563
İmar Durumu : İmar planı içindedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Özel güvenlik bölgesi sınırında şerhi vardır, diğer şerhler tapudan alınır
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9796 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR