NAZİLLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Yenipazar'da 1+1 daire icradan satılıktır

NAZİLLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01088704
Şehir : Aydın / Yenipazar
Semt-Mahalle : DOĞU MAH. / YENİPAZAR
Oda Sayısı : 1+1
: 40
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 22.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/451 TLMT
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 10:40
Satış Yeri
:
NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ SALONU, YEŞİLYURT MAHALLESİ, 380 SOKAK, NO:2, KAT:4, NAZİLLİ/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ
1. İCRA DAİRESİ

2018/451 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Yenipazar İlçesi, Doğu Mahallesi, Pazartepe Mevkii, 244 ada, 33 parsel sayılı, 312.94 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz üzerinde inşa edilen binanın 1. katındaki 4/72 arsa paylı, 10 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmaz Doğu Mahallesi, Pazartepe Caddesi, No:23, Yenipazar/AYDIN adresinde 1 oda + salon + açık mutfak + banyo şeklinde 1+1 vasfındadır, dış cephe doğramaları pvc, giriş kapısı çelik, iç kapılar lake, tabanları laminant parke, banyo tabanı seramik, duvarları fayans, mutfak dolapları mdf-lam, tezgah çimstone, alnı fayans, kartonpiyerli, alçı sıvalıdır, daire boş olup, iskan ruhsatı alınmamıştır, 40.00 m2 dir, betonarme karkas sistemle yapılmış, asansörlü, 3-B yapı sınıfında dışı sıvalı boyalı, yeni ve bakımlı, öğrenci evi şeklindedir, taşınmaz Pazartepe Caddesine cepheli, belediye ve imar planı sınırları içerisinde, çarşı ve belde merkezine yakın, ulaşımı kolay ve tercih gören bir yerde, etrafı yapılaşmış, her türlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta, ara katta, konum olarak iyi, yeni binadır, İlçe Emniyet Müdürlüğüne 85 metre, Merkez Parka 90 metre, İlçe Hükümet Binasına 340 metre. katlı otoparka 200 metre mesafededir.

Adresi : Doğu Mahallesi, Pazartepe Caddesi, No:23, Yenipazar/AYDIN

Yüzölçümü : 40.00 m2

Arsa Payı : 4/72

Kıymeti : 70.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri : NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ SALONU, YEŞİLYURT MAHALLESİ, 380 SOKAK, NO:2, KAT:4, NAZİLLİ/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/451 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR