SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın/Söke'da dubleks daire icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926676
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KONAK MAH. / SÖKE
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/540 TLMT
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2018/540 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Konak Mahallesi,Posacı Sokak.,Orhan Onar Apt.,No:23,Ana taşınmaz niteliği arsa vasıflı,90 Ada,7 parsel,219,64 m2 yüzölçümlü,3. ve Çatı katı,135/905 arsa paylı,7 nolu bağımsız bölümde kayıtlı dubleks mesken vasıflı taşınmazın tam hissesidir.

Taşınmaz Özellikleri:

Alt Kat:Koridor:zemin döşemesi seramik kaplama,Salon-mutfak:zemin döşemesi laminat kaplama,yatak odası :zemin döşemesi seramik kaplama,Banyo-wc:zemin döşemesi seramik,duvarlar fayans kaplamadır.

Üst kat:2 adet oda:zemin döşemesi laminat kaplama,Banyo-wc:zemin döşemesi seramik,duvarlar fayans kaplama,İç kapılar:panel kapı,pencereler:plastik doğrama ve giriş kapısı :çelik kapıdır.
Not:Apartmanda çalışır durumda asansör mevcuttur.Halen kullanılmakta olan dubleks meskenin inşaat alanı 145,00 m2 dir. Mevki olarak;Atatürk parkına yaklaşık 200 metre mesafede olup,çarşı merkezine yakın konumdadır.

Adresi : Konak Mah.Posacı Sok,Orhan Onar Apt,No:23 /7 Söke/AYDIN

Yüzölçümü : 219,64 m2

Arsa Payı : 135/905

İmar Durumu : Taşınmaz Söke Belediyesi İmar Planı içindedir.Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde ''1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik konut 4 kat inşaat nizamlıdır.Ancak bahse konu parselleri de kapsayan alanda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı yapılmıştır.Söke Belediyesince üst ölçekli plana uygun 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı yapılacak olup 03/03/2017 tarih ve 2017/3-48 sayılı meclis kararı ile Revizyon Uygulama İmar Planı yapılacak alan etaplara ayrılmıştır.Parseli kapsayan alanın Revizyon Uygulama İmar Planı çalışması 4.etap olarak belirlenmiş olup,planlama çalışmaları devam etmektedir'' denilmektedir.

Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK md 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/540 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR