KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Kuşadası'nda dubleks mesken icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154061
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : GÜZELÇAMLI MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1300 TLMT
Muhammen Bedeli
:
580,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 11:20
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fen işleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2019/1300 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Güzelçamlı Mahallesi, 3318 Parsel, B.B.No:27 Taşınmazın içinde bulunduğu Başkent Yıldız 2 Sitesi Güzelçamlı sahil bandı içinde Dumlupınar Caddesi üzerindedir. Güzelçamlı Mahallesi merkez yerleşim alanının 2 km kuzeydoğusundaki parselin kuzeybatı yönde denize mesafesi 500 m2'dir. Parselin ve satışa konu bağımsız bölümün yer aldığı bloğun güneyinde su kanalı bulunmaktadır. Yakın çevrede benzer şekilde bahçeli konutların yer aldığı site yerleşim alanları, boş zirai parseller, müstakil parseller ve çeşitli turizm tesisleri bulunmaktadır. Bölge özellikle yaz aylarında yoğunluk yaşanan, yazlık olarak kullanılan konutların bulunduğu bölgede olup ulaşımı rahattır ve tüm yakın çevre Resmi ve Özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Site yerleşim alanı olan parselin etrafı duvar ve çit ile çevrilidir. Satışa konu 27 nolu bölüm ikiz konumlu betonarme tarzında inşa edilmiş, zemin, 1.Kat ve çatı kat olmak üzere toplam 3 katlı blokta kuzey yöndedir. Bahçe alanları tüm site bahçe alanları gibi bakımlı durumdadır. Site içi yürüyüş yolları beton karo kaplamadır. Taşınmazın bahçe yürüyüş yolu, subasmana kadar olan merdiven ve duvar kaplamaları ile açık teras alanları mermer kaplama uygulanmıştır. Dış cephesi ince sıva üstü boyalıdır. Tüm dış doğramalarda plastik düşey hareketli stor panjur görülmektedir. 1. Kat balkon üstü ahşap pergulelidir ve teras ile balkon korkulukları ahşaptır. Meskene giriş kapısı çelik kapıdır. Zemin kat kuzey cephedeki teras alanda doğal taş kaplamalı barbekü bulunmaktadır. Keşif esnasında taşınmazın kapalı olmasından dolayı içine girilememiş, dışardan gözlem yapılabilmiştir. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre zemin katta salon, açık mutfak ve wc bölümleri, 1. Katta 2 yatak odası ve banyo bölümleri bulunmasına karşılık çatı katta ve 1. Katta projesinden farklı şekilde kapalı alanlar oluşturulmuştur. Taşınmaz ve bahçe alanları bakımlı durumdadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari uygulama projesine göre taşınmaz iki katta 39,35m2+38,32m2=77,67 m2 yasal kapalı kullanım alanına sahiptir.

Adresi: Güzelçamlı Mahallesi, Dumlupınar Caddesi, Başkent Yıldız 2 Sitesi, No: 6/27 Kuşadası / Aydın, Bina Kodu: 2092986 Ve Adres Kodu: 1068130671 Kuşadası/AYDIN

Yüzölçümü: 5.954 m2

Arsa Payı: 1/32

İmar Durumu: İnşaat tarzı Ayrık Nizam, 2 Kat Konut

Kıymeti: 580.000,00 TL

KDV Oranı: %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir (Beyanlar hanesinde Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değişmiştir beyanı bulunmaktadır)

1. Satış Günü: 22/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü: 20/05/2020 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri: Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fen işleri yanı)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1300 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR