GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Germencik'te 3+1 daire icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153296
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : ORTAKLAR MAH. / GERMENCİK
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/273 ESAS
Muhammen Bedeli
:
239,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 15:05
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 15:05
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2019/273 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Aydın İli, Germencik İlçesi, Ortaklar Mahallesi,340 ada 24 parselde Alparslan Türkeş Bulvarında konumlu, Magnesia Park Sitesinin, 69/C kapı numaralı C bloğunun 4. katı 18 BB konumludur. C blok; betonarme yapıda, Bodrum + Zemin + 8 Normal Katlı, 42 bağımsız bölümlüdür. Binada toplamda 2 depolu dükkan ve 40 meskenden 42 bağımsız bölüm mevcuttur.Bina; kuzeyden site bahçesi cepheli ve girişli olup, güneyden Alparslan Türkeş Bulvarı cephelidir. Bina dış cephesi akrilik boyalı, giriş kapısı ferforje, bina içi zeminler mermer kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Isınma Sistemi merkezi sistem kaloriferli olup, asansörü vardır.C blok, zemin kattan kuzey yönünden yapılan bina girişine solda, 4. ara katta yer alan; 15/1914 Arsa paylı,güney + doğu cepheli meskendir. Taşınmaz mahallen 135 m2 kullanım alanlı olup 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc, antre ve 2 balkon alanlarından oluşmaktadır.Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması kalorifer sağlanmaktadır.Yakın çevresi konut kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Yer yer ana arterler üzerinde zemin katta ticari kullanımlar bulunmaktadır. Bölge yapılaşma karakteristiğini 5-10 katlı site tipi lüks yapılar oluşturmaktadır. Üst ve orta gelir grubunun talep gösterdiği bölgede ticari dükkanlar, İlköğretim Okulu, Cami gibi önemli nirengi noktaları bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır. Bölgede henüz doğalgaz yoktur.C blok, 4.kat, 18 numaralı bağımsız bölüm satılacaktır.

İmar Durumu : "Konut+Ticaret" fonksiyonlu olup blok nizam h:27,5 metre 9 kat yapılaşma şartlarına haiz

Kıymeti : 239.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 15:05 - 15:10 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/273 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR