AYDIN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aydın/Efeler'de köy evi mahkeme kararı ile satılıktır

AYDIN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038838
Şehir : Aydın / Efeler
Semt-Mahalle : PINARDERE MAH. / UMURLU
: 416
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KIROBA 16.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
66,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:05
Satış Yeri
:
Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AYDIN

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/28 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Efeler İlçe, 506 Parsel, PINARDERE Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz Pınardere Mahallesinde kapı no:217 adresindeki taşınmazdır. İmar planı dışındadır. Taşınmaz Pınardere ve Gölcük Mahallesi yolu ana giriş yolu üzerindedir. Tercih edilir ve değerli konumda olup, hemen kuzey bitişiğinde cami bulunmaktadır. Düz ve inşaat yapımına müsaittir. Taşınmazın batı cephesinde parsel sınırında tek katlı yığma yapı tarzında ve mühendislik hizmeti görmediği belirlenen takriben 40 M2 alanında, 25-30 yıllık, işi ve dışı sıvalı ve badanalı, kapı ve pencereleri basit ahşap doğramalı, mutfakta seramik tezgah ve dolapsızdır. Ahşap tavanlı ve ahşap çatılı ve kiremitlidir. Banyo ve WC duvarları ve zeminleri kaplamasızdır. Yola yakın kısmında tuğla kolonlarla ahşap çatılı ve bir kısmı demir metal malzeme direkler üzerine ve demir çatılı inşa edilmiş, her iki bölmenin üzeri saç örtülü sundurma vardır. Taşınmazın halihazırda mesken olarak kullanılması, yapının yerel örf ve adetlere göre köy evi olması ve taşınmazın 150 M2'nin altında olan yüzölçümü gözönüne alınarak, KDV oranı %1 olarak belirlenmiştir.

Yüzölçümü : 416,00 m2

Kıymeti : 66.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Mülkiyet hakkını kısıtlar şerh yoktur.

1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR