AYDIN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aydın Efeler'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

AYDIN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985364
Şehir : Aydın / Efeler
Semt-Mahalle : MESUDİYE MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET AYDIN 24.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/36 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
77,259 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AYDIN

1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/36 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Efeler İlçe, Mesudiye Mahallesi, 562 Ada, 8 Parsel, 2.Kat, 3(üç) Nolu Bağımsız Bölüm Aydın-Efeler-Mesudiye Mahallesi Çankaya Caddesi 1660 sk. No:11 adresindeki, arsa vasıflı, 36/96 arsa paylı, zemin+3 normal kat+1 çekme kattan oluşan taşınmaz. Bağımsız bölümlerin her biri yaklaşık 80,00 M2 olup mesken olarak kullanılmaktadır.Bağımsız bölümler kalorifersiz ve asansörsüzdür. Satışı yapılacak mesken salon+2 oda+mutfak+banyo+tuvalet ve balkon kısımlarından oluşmaktadır.Pencereleri kısmen alüminyum kısmen demir doğramadır. İç kapıları ahşap doğramadır. Mutfak tezgahı mermerit, dolapları hazır dolaptır. Taşınmaz ilçe merkezinin batısında Çankaya caddesi üzerindedir. Çevresinde 2-4 katlı eski yeni yapılar vardır.Her türlü altyapı hizmetinden faydalanmaktadır.

Adresi : Aydın-Efeler-Mesudiye Mahallesi Çankaya Caddesi 1660 sk. No:11

Yüzölçümü : 111,87 m2

Arsa Payı : 36/96

İmar Durumu : Bitişik Nizam 3 kat konut alanında yer almaktadır.

Kıymeti : 77.259,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :1-) Tralles Antik Kenti 3.Derecede Arkeolojik Sit Alanı İçerisindedir.

2-) Yönetim Planı - 18/07/1990

1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR