DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın/Didim'de bağımsız bölüm icradan satılıktır

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981133
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AKBÜK MAH. / YENİHİSAR
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/774 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu, Yeni Mah, Kurtuluş Cad. No: 18/E Didim / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİDİM(YENİHİSAR) İCRA DAİRESİ

2017/774 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Didim İlçe, 2545 Parsel, Akbük Mahalle/Köy, SAPLIADA Mevkii, 44 Nolu Bağımsız Bölüm,
Akbük Mahallesi, Büyük Ege Sitesi No:44 Didim / Aydın adresinde yer alan taşınmazın bulunduğu bina karkas yapı olmakla takriben 20 yıllıktır. Takriben 70 m2 kullanım alanına sahip taşınmazın, zemin katında bir salon, bir mutfak, bir WC ve bir hol antre, Birinci katında iki oda, bir banyo WC ve bir hol bulunmaktadır. Taşınmazın çatı katında projede görünmeyen 15 m2'lik bir çatı arası, 1. katında ise 7,5 m2lik bir adet balkonu bulunmaktadır. Pencere ve kapıları ahşap doğramadan imal edilmiş ayrıca demir panjurludur. Zemin kat verandası ve birinci kat balkonunda çelik konstrüksüyon pergule bulunmaktadır. Taşınmaz kısmen deniz manzaralıdır. Taşınmaz Didim-Söke yoluna 1500 metre, Akbük merkeze 3 km mesafededir. Yakınında Yakınköy Sitesi ve Kumkent Sitesi bulunmaktadır.Bölge civarında marketler ve genel ihtiyaçları karşılayacak işletmeler bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 70 m2

Arsa Payı : 1/60

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli, A-2 Katlı konu alanı (TAKS=0,15 KAKS= 0,30)

Kıymeti : 145.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır.

1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu, Yeni Mah, Kurtuluş Cad. No: 18/E Didim / AYDIN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/774 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR