DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Didim'de 2+1 daire icradan satılıktır

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153300
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : EFELER MAH. / YENİHİSAR
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2166 ESAS
Muhammen Bedeli
:
188,500 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:50
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad No: 18/E Didim/ Aydın

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2019/2166 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili, Didim ilçesi, Efeler Mahallesi, Karakuyu Mevkiinde kain, 714 Ada, 2 Parselde kayıtlı 288,93 m2 arsa üzerinde bulunan, 4/34 Arsa Paylı, Bodrum kat 7 Nolu depo vasıflı taşınmaz

Yapısal özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı olup, 2004 tarihinde inşaat ruhsatı almıştır. Belediyede yapılan araştırmaya göre, 2005 tarihinde Yapı Kullanım İzin Belgesi almış olduğu belirlenmiştir.Taşınmaz tapu kayıtlarında depo vasfında görünüyor olsa da, daire kullanımına dönüşmüş, taşınmaz, takriben 65 m2 kapalı kullanım alanına sahip olup, 1 salon mutfak, 2 oda, 1 antre ve 1 banyo WC den oluşmaktadır. yer kaplamaları seramik kaplamadır.mutfak tezgahı mermer malzemeden olup, mutfak dolapları hazır suntalem ahşap malzemedendir.dış kapısı çelik kapı, pencereleri PVC doğramadan yapılmıştır. İç kapıları panel kapıdır. mesken kapısı çelik kapıdır.Taşınmazın bulunduğu arsa; % 40 oturum hakkı olan, 3 katlı konut imana sahiptir.

Çevresel Özellikler: Taşınmazın bulunduğu bölge Akdeniz Caddesi diye bilinen, Ege Caddesi ile Atatürk Bulvarı arasında kalan bir bölgededir. Bölge Didim'in en eski yerleşim yerlerinden biri olup, Atatürk Bulvarına takriben, 250 m mesafededir. Carefour Marketede takriben 300 m mesafededir. Bölge Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Bölge yerli ve yabancı insanlarca çokça talep görmektedir. Bölge Altınkuma takriben 1.500 m, Şehir merkezine takriben 2000 m mesafededir. Bu bölgedeki evler yaz aylarında günübirlik olarak kiralanabilmektedir.

Adresi : Efeler Mh. 1475 Sok. No:13, Rainbow Apt., Bodrum Kat, D:7 Didim Aydın adresinde bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 288,93 m2

Arsa Payı : 4/34

İmar Durumu : Var 1/1000 ölçekli uygulamaplanında A-3 katlı konut alanı olarak görülmektedir.

Kıymeti : 188.500,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapudan veya Dosyadan alınır.

1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu Yeni Mah. Kurtuluş Cad No: 18/E Didim/ Aydın
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2166 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR