ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın/Çine'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076673
Şehir : Aydın / Çine
Semt-Mahalle : HAMİTABAT MAH. / ÇİNE
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİNE MADRAN 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1342 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇİNE

İCRA DAİRESİ

2015/1342 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili, Çine ilçesi, Hamidabat Mahallesi, Yol Mevkii, 514 Ada, 29 Parsel, 275,16 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde, 1/6 arsa paylı, 2.Kat, 5 nolu bağımsız bölüm mesken vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezinde Hamidabat Mahallesi'nde yer almakta olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık Nizam - 3 Kat (TAKS:0.50, KAKS:1.50, yan bahçe mesafesi 3,00 m, arka bahçe mesafesi 3,00 m) yapılanmağa müsait konut tahsisli bir imar adası içerisinde yer almaktadır. İmar durum belgesinde, taşınmaz üzerindeki yapının yıkılıp yeniden yapılanması durumunda yoldan ihdas edilecek bir alan olduğu belirtilmektedir. Ayrıca ana taşınmaz üzerindeki mevcut binanın 0,90 m2'lik kısmının yola tecavüzünün buhunduğu şerhi bulunmaktadır. Söz konusu 5 nolu bağımsız bölüm 97 m2 miktarlı mesken bir salon, bir mutfak, üç oda, banyo, tuvalet, koridor ve balkondan ibaret olup güney cephesindeki balkon cam-çerçeve ile kapatılmak suretiyle meskene kapalı alan olarak dahil edilmiştir. 5 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğindeki taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz civarındaki yeni yapılaşmalar genel olarak konut amaçlı yapıların inşa edildiği bir bölgededir. Ana taşınmaz üzerindeki yapı yol, su elektrik, kanalizasyon, katı atık, vb. teknik alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanan bir konumdadır. Ana taşınmaz ilçe otogarına, Adnan Menderes Bulvarı'na(Aydın-Muğla karayolu), Atatürk İlköğretim Okuluna çok yakın konumdadır. Mesken bir salon, üç oda, mutfak, banyo, tuvalet, balkondan ibarettir.

Adresi : Hamidabat Mah. 298 Sok. Dış Kapı No:6Çine / AYDIN

Yüzölçümü : 97 m2

Arsa Payı : 1/6

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Beyan: Krokide A harfi ile gösterilen yerde 0,90 m2'lik yola tecavüz vardır.

1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1342 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR