KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Avcılar'da 3+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117748
Şehir : İstanbul / Avcılar
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / AVCILAR
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 18.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/155 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/155 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Avcılar ilçesi Avcılar mah. 15668 parsel sayılı, 352,54 m² alanlı, Kat İrtifaklı Anagayrimenkulde, 81/1280 arsa paylı, 1. Bodrum Kat 2 nolu Mesken; adres olarak; İstanbul İli, Avcılar İlçesi, Merkez Mahallesi, Yeniyol Sokak, Kurtoğlu Apartmanı, No:9, D:2 adresinde bulunmaktadır. . Konu taşınmaz, bölgenin ana arter ulaşım yolu olan, Reşit Paşa Caddesine yakın, merkezi konumludur. Taşınmazın bulunduğu bölge, Konut ve ticaret fonksiyonlu olarak gelişme göstermiştir. Bölgenin altyapısı tamamlanmış olup, bölgede altyapı hizmet lerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Avcılar Merkez Camisi, taşınmaza yakın konumdaki sosyal yapıdır.Ana gayrimenkul; betonarme karkas sistemle, bitişik nizamla, 1. Sınıf inşaat olarak inşa edilen binadır. Mimari projesine göre bina, 2 bodrum, zemin, 4 normal, çatı katlıdır. Bina, 1998 yılı yapımı olup yaklaşık olarak, 21 yaşındadır. Binanın dış cephesi, mantolama üzeri dış cephe kaplamalıdır. Binada, asansör bulunmaktadır. Bina girişi, Yeniyol Sokağına bakan ön cephesinden, 2 basamak inilerek ulaşılan binanın 1. Bodrum katından verilmiştir. Binanın dış kapısı, demir profillidir. Bina içinde, giriş sahanlığı, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları zeminleri, mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları ve küpeştesi, demir profillidir. Konu taşınmaz, 2 numaralı bağımsız bölüm daire, onaylı mimari projesinde, binanın 1. Bodrum katında, Net;85 m² (Brüt;95 m²) alanda, 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc hacimlerinden ibarettir. 2. Bodrum katındaki, taşınmaza ait depo(Kömürlük) alanı, Net;2 m²’dir. Konu taşınmaz, binanın Yeniyol Sokağına bakan ön cephesinden, doğuya, binanın arka cephesinden batıya olmak üzere çift cephelidir. Dairenin kapı no’su;2’dir. Konu taşınmazın iç mekânlarında, salon ve odaların zeminleri, ahşap parke, ıslak hacimler, antre zeminleri, seramik kaplamalıdır. Salon ve odaların duvarları, saten boyalı, tavanları, kartonpiyerlidir. Mutfakta, mermer malzemeden imal mutfak tezgâhı, mdf’li malzemeden imal mutfak dolapları mevcuttur. Banyoda, dolaplı lavabo, klozet, duş kabini bulunmaktadır. Konu taşınmazın ısıtma sistemi, doğalgaz kombili sistemlidir. Tüm sıhhi ve mekanik tesisatı tamdır. Meskenin dış kapısı, çelik, iç kapıları, masif ahşap tipli, pencere doğramaları, pvc profilli,
İmar Durumu : Avcılar Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 07/01/2020 tarihli yazısında; Avcılar İlçesi, Merkez Mahallesi, 23 Pafta, 15668 parsel sayılı yer, 12.05.2017 tasdik tarihli, Merkez, Ambarlı, Cihangir ve Denizköşkler Mahallesi İmarlı Alan İçerisinde Kalan Muhtelif Parsellere ait, 1/1000 ölçekli, Uygulama İmar Planı Değişikliğinde, ön bahçe:4 metre, arka bahçe:4 metre, yan bahçe:3 metre, ikiz nizam, 5 kat yapılaşma şartlarında, “Konut” Alanında kalmaktadır. Denilmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek
1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı iletahliye ve teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ve 1/2 tapu harcı satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR