KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Avcılar/Tahtakale Mahallesi'nde 90 m² daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980652
Şehir : İstanbul / Avcılar
Semt-Mahalle : TAHTAKALE MAH. / GÜMÜŞPALA
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 14
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2630 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/2630 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPUKAYDI: İstanbul İli , Avcılarilçesi, Firüzköy Mahallesi 648 ada 1parsel sayılı 20.172,62 m2alanlı Sosyal Tesisi Olan ve Otoparkı Olan ve 3 Bloktan Oluşan B.A.K Apartman ve Arsasının 26/7318 arsa paylı B1 Blok 15. Normalkat 47 nolu konutun tamamı.
İMAR DURUMU:Avcılar İlçesi Avcılar Tahtakale Mahallesi648 ada1parsel sayılı söz konusu parsel : 1/1000 ölçekli 30/09/2013 tasdik tarihli Tahtakale – Ispartakule Toplu Konut Revizyon ve ilave Uygulama İmar Planında Emsal :1,5 H : Serbest yapılaşma şartlarında konut alanında kalmakta olduğu dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
HUDUDU VE SAHASI:Tapu kaydı ve ekli çapı mahalline uygulandığında çapının zeminine uygun olduğu tespit edilmiştir.
GAYRİ MENKULÜN HALİHAZIR DURUMU: Satışa konu olan taşınmaz ; İstanbul İli ,Avcılar ilçesi ,Tahtakale Mah, Ilgınçiçeği sok Bizim evler 5 sitesino:4/3adresinde mevcut tapunun648ada 1 parselsayılı20.172.62 m2 alanlı Sosyal Tesisi Olan ve Otoparkı Olan ve 3 Bloktan Oluşan B.A.K yapılarınmevcut olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan konut B1 Blokta olup binanın 15. katında 47 nolu konuttur. Değer tespitine konu olan konut: 2 oda , 1 salon mutfak , banyo , balkon, hol, antre ve wc ‘ den müteşekkil olan meskeninoda ve salon taban alanları parke , araıslak alanları seramik ,mesken saten boyalı karton piyerli gizli ışıklı , mutfak dolapları mobilya tezgahı granit , duvarlarırenklifayans, banyosuklozetli lavabolu duşakabinli, duvarları renkli fayans , içdoğramaları kapı kanat ve kasaları mobilya, dış doğramaları pencerekanat ve kasalar ıçift cam pimapen elektriği suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli konutun tahmini olarak 90,00m2 alanlı olduğu tespitedilmiştir. Mahallinde yapılan incelemelerde konutun bir site içerisinde olduğu site bahçe peyzajlıotoparklı güvenlikli iyi bir konumda olduğu görülmüştür.
Ayrıcasöz konusu arsa üzerine çapıu ygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2630 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR