KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Avcılar Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nde 137 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115771
Şehir : İstanbul / Avcılar
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMALPAŞA MAH. / GÜMÜŞPALA
Oda Sayısı : 3+2
: 137
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2035 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/2035 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :TAPU KAYDI:Avcılar Tapu Müdürlüğü tarafından tanzim ve tasdik edilmiş olan 18.06.2019 tarih, 2669182 sayılı tapu kayıt örneğine göre; Avcılar İlçesi, Avcılar Mahallesi, M. Kemalpaşa Mevkiinde bulunan 9613 parsel sayılı 252,00m2 miktarlı kat irtifakı tesisli taşınmazda 16/100 arsa paylı 3.normal kat (10) nolu çatı arası piyesli dairenin tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu, kaydında dosya haczi ile takyidatlar bulunduğu bildirilmiştir.
İMAR DURUMU:Avcılar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02.07.2019 tarih, 6290 sayılı imar durum belgesine göre Avcılar İlçesi, Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, 9613 parsel sayılı taşınmaz 26.02.2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Mustafa Kemalpaşa Mah. 2.Etap Uygulama İmar Planında, ön bahçe:5.00mt. arka bahçe:4.00mt, yan bahçe:3.00mt. ikiz nizam 4 katyapılaşma şartlarında ?Konut? alanında kalmaktadır denilmiştir.
TAŞINMAZIN HALİHAZIR DURUMU:Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Avcılar İlçesi, Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, Aydın Sokakta, tapunun 9613 parsel numarasında kayıtlı ve Aydın Sokaktan 109 dış kapı numarası alan252,00m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir İsak Oğlu Apartmanında 16/100 arsa paylı 3.normal kat (10) bağımsız bölüm nolu çatı arası piyesli dairenin tamamı niteliğindedir.Bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ikiznizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, on iki yıllık ömre sahip, elektrik, sıhhi tesisat ile doğalgaz tesisatı mevcut ana binanın 3.normal kat ve çatı katında yer alan dairenin, 3.katta yer alan esas daire kısmı antre, balkonlu salon, mutfak, iki oda, banyo, WC, dahili merdiven ile çıkılan çatı katında salon- mutfak nişi, oda, banyo-WC ve teras mahallerinden ibaret, 137 m2 alana sahip, ıslak hacim zeminleri seramik, salon zemini ahşap parke, diğer kısımlarda laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfak, banyo-WC duvarları fayans kaplı, mutfakta sabit tezgah ile ahşap dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC ve ısıcamlı daire doğalgaz tesisatlı kombi kalorifer ısıtmalı olup elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur.Satışa konu taşınmaz bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlarından istifade edecek konumda, ana arter üzerinde ve ulaşım imkanları elverişlidir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2035 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR