KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Avcılar Denizköşkler'de 130 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112115
Şehir : İstanbul / Avcılar
Semt-Mahalle : DENİZKÖŞKLER MAH. / AMBARLI
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1157 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
530,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:20
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ

2019/1157 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul İli , Avcılar İlçesi , Avcılar Mah. , 22464 Parsel Nolu , 15/100 Arsa Paylı , 3. Normal Kat, Çatı arası piyesli 9 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz satışa konudur.
Özellikleri : Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre " İstanbul İli Avcılar ilçesi Denizköşkler mahallesi, Muhtar Kazım Akgül Cad. Şanlı Sokak no:13 adresinde mevcut tapunun 21 pafta 22464 parsel sayılı 326,05 m2alanlı arsa üzerindebodrum + zeminkat +3 adet normal kat ve çatı arası piyesinden müteşekkilB.A.K bir yapının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Mesken 3. normal kat 9 nolu çatı arası piyesli dairedir. Daireninalt katı 3oda , 1 salon, mutfak , banyo , hol antre balkon vewc ‘ den müteşekkil olupmeskeninodavesalontaban alanlarılamine parke , hol ,antrenin taban alanları seramik , ıslak alanları (wc.banyo) gibi yerlerin taban alanlarının tamamıseramik , mesken saten boyalı,kartonpiyerli, elektriği , suyu mevcut doğalgazısıtma sistemli , mutfakdolapları mobilya , tezgahı granit duvarlarırenklifayans ,banyosuklozetli lavabolu ,duşakabinli, duvarlarırenklifayans , içdoğramaları kapı kanat ve kasaları renkli ahşap kapı , dış doğramaları pencere kanat vekasaları çift cam renkli pimapenmerdiven ile bir üst kat olan çatı piyesine çıkıldığında 2 oda hol antre ve banyodan müteşekkilolan mahallerin bulunduğu, çatı arası piyesinin hol ve antresinin taban alanları seramikodaları parke ıslak alanlarınınseramik olduğu görülmüştür. Çatı arası piyesli dairenin 130 m2 olduğu tespit edilmiştir. "denilmektedir.
İmar Durumu : Dosyasında bulunan İstanbul İli Avcılarilçesi Denizköşkler mahallesi 21 pafta, 22464 parsel sayılısöz konusuparsel : 28/08/2008tasdik tarihli1/1000ölçekliAvcılaruygulamaimarplanında ön bahçe: 4.00 m arka bahçe: 4.00 m , yan bahçe: 3,00 m. ikiz nizam 4 kat yapılaşma şartlarında Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 530.000,00 TL,
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otoparkbedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü: 10/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası,
2. Satış Günü: 07/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1157 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR