KÜÇÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Avcılar Ambarlı'da 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112734
Şehir : İstanbul / Avcılar
Semt-Mahalle : AMBARLI MAH. / AMBARLI
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2013/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİA BLOK İHALE ODASI -TEVFİKBEY MAHALLESİ HALKALI CADDESİ NO 146 KÜÇÜKÇEKMECE/İST

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2013/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Avcılar ilçesi Avcılar mahallesi Ayazma mevkii 6388 parselsayılı 243,04 m2 alanlı arsanın 180/600 arsa paylı 3.kat 5 nolu dairenin½ hissesi Ahmet Oğlu Sadettin IŞIK adına kayıtlı olduğu,1/2 hissesi Mustafa Oğlu Hasan CENGİZ adına kayıtlı olduğu dosyasında bulunan 15/03/2010 tarihli tapu kaydından anlaşılmıştır.
İstanbul ili Avcılar İlçesi Ambarlı mahallesi Harman tepe sok no5 adresinde mevcut tapunun6388 parsel sayılı 243,04 m2 alanlı arsa üzerindezemin kat +4 adet normal kat ve teras kattan müteşekkil B.A.K yapınınmevcut olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan mesken binanın 3.normal katında olup 5 nolu dairedir. Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde tapu kaydında her ne kadar 5 nolu daire olarak kayıtlı ise de fiili olarak yapılan incelemelerde 4 nolu daire olduğu görülmüştür. Mesken 3 oda 1 salon mutfak, wc, banyo,danmüteşekkil olupsalon ve oda taban alanları, parke ara ıslak alanları (hol, wc banyo mutfak )gibi yerlerin taban alanlarının tamamı seramik meskenin kapı kanat kasaları Amerikan kapı mutfak dolapları mobilya tezgahı granit ,duvarları fayans,meskeninduvarları saten boyalı elektrik suyu mevcut ,doğalgaz ısıtma sistemli dış kapı pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen,olduğuMahallinde yapılan ölçümlerde meskenin 110 m2 olduğu tespit edilmiştir.
İMAR DURUMU:İstanbul ili Avcılar ilçesi Ambarlı mahallesi 6388 parsel sayılıAvcılar Uygulama imar planında ön bahçe :4.00 m arka bahçe :4:00 m2 yan bahçe :3 ,00 m ayrık nizam 4 kat aynı zamanda KAKS :1,40 şartlarında KONUT alanında kalmakta olduğu dosyasında bulunan imar durumundan anlaşılmıştır.
Adresi : AmbarlıMahallesi Harmantepe Sokak No 5/5Avcılar / İSTANBUL
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 180/600
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapukaydındakigibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : KÜÇÜKÇEKMECEADLİYESİA BLOK İHALEODASI -TEVFİKBEY MAHALLESİ HALKALICADDESİ NO 146 KÜÇÜKÇEKMECE/İST
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR