MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Mah'de daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731438
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
: 130
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

İLKADIM 06.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/70 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
91000 TL
İlk İhale Tarihi
:
15.02.2018 11:45
İkinci İhale Tarihi
:
15.03.2018 11:45
İhale Yeri
:
Belediye Çevre Ve Temizlik İşleri Müdürlüğü(Orta Mahalle Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2017/70 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 455 Ada No, 181 Parsel No, Atatürk Mahalle/Mevkii, 3. Kat. 4 nolu bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm Satışa konu daire 4 katlı binanın 3. katında 4 nolu bağımsız bölüm olup Mandıralı Apartmanı No:44 dedir. Her katta 1 daire vardır. Daire sokağa cephelidir. İçerisinde 4 oda, salon, mutfak, banyo ve wc ile balkon bulunmaktadır. Kapılar ahşaptır, pencereler pimapendir. Oda zeminleri laminat parke kaplıdır. Mutfak, banyo, wc ve balkon zeminleri seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer yapılmış, dolapları suntalem yapılmıştır.
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 10/40
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 91.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcut
1. Satış Günü : 15/02/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 15/03/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Ve Temizlik İşleri Müdürlüğü(Orta Mahalle Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı) -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/70 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR