KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Mahallesi'nde 120 m² mesken icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892297
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAZAN
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/837 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi ( Bocce yanı )Kahramankazan/Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2017/837 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kahramankazan İlçe, 221157 Ada, 10 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, zemin kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satışa çıkartılan bağımsız bölümün bulunduğu Beyzanur Apartmanı bodrum + zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Binanın cepheleri sıvalı ve boyalıdır. asansörlüdür. Normal katında 3?er mesken bulunan ana gayrimenkulde toplam 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Satışa çıkartılan zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm; giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm fiilen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, 2 banyo, kiler ve balkondan müteşekkildir. Antrede zemin laminat parke, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Salon ve odalarda zemin laminat parke kaplı olup, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı L şeklinde mermerit, tezgâh alnı seramik, tezgâhın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Wc ve banyonun zemin ve duvarları seramiktir. Wc?de helataşı ve lavabo; banyoda, gömme küvet, dolaplı lavabo mevcuttur. Ebeveyn banyoda zemin ve duvarları seramiktir. Duş teknesi, duş kabini ve ayaklı lavabo mevcuttur.Kiler zemini seramik, duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Balkon zeminleri seramiktir. Cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Pencereler PVC+ısıcamlı doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır .Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sağ arka cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı, içten içe yapılan ölçülere göre 107,00 m² net daire ve 13,00 m² balkon dahil 120,00 m2 olarak hesaplanmıştır.Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Atatürk Mahallesi, Meltem Caddesi, No:4?De Beyzanur Apartmanında Zemin Kat (2) Bağımsız Bölüm Kahramankazan / ANKARA
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı EMSAL:2,25, hmax: Serbest, ?Konut? olarak ayrıldığı, öğrenilmiştir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi ( Bocce yanı ) Kahramankazan/Ankara
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/837 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR