İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir'de 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031974
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH. / KÜÇÜKBAKKALKÖY
Oda Sayısı : 5+1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 28.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/28237 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2017/28237 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TapuKaydı : İstanbul ili, Ataşehir ilçesi, Küçükbakkalköy Mahallesi,1994 Ada, 18 Parsel'de, 889,00m2 yüzölçümlü arsa nitelikli anataşınmaz üzerinde, 134/1778 arsa paylı, 7. Normal kat, 16 Bağımsız bölüm'de kayıtlı Çatıda Odası Bulunan Mesken nitelikli taşınmaz olup, malikin hissesi tamdır.
Özellikleri : Bağımsız bölümün bulunduğu bina 1994 ada, 18 parsel no.lu ve 889,00 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam betonarme yapı tarzında, bodrum kat, zemin kat, 7 normal kat olmak üzere toplam 9 katlıdır. Binanın mimari projesine göre bodrum katta depo, sığınak, su deposu, dükkan deposu, bina girişi, zemin katta 2 adet dükkan, 7 normal katın her birinde ise 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Söz konusu 7.kattaki daireler dubleks meskenlerdir. Binanın dış cephesi cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır.Bağımsız bölüm; 16 nolu daire nitelikli taşınmaz, bina girişine göre ön cephede yer alan dairedir. Mimari projeye göre normal katta net 80 m2 alanda salon, 2 oda, mutfak, antre, 2 banyo hacimlerinden, çatı katta net 10 m2 alanda oda ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında ise normal katta uyumlu olup çatı katta net 45 m2 alanda 3 oda, antre ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca net 30 m2 alanlı teras balkonu alanı bulunmaktadır. Halihazır da söz konusu taşınmazın içinde eksikler bulunmakta olup, natamam vaziyettedir. Salon zemini laminant ve oda zemin döşemeleri şap, duvarları saten boyalıdır. Islak hacimlerin zemin döşemesi ve duvarları şap haldedir. Giriş kapısı çelik ve iç kapı doğramaları henüz takılmamıştır. Pencere doğramaları Pvc’dir. Söz konusu gayrimenkul banyo ve mutfak hacimlerinde herhangi bir kullanım bulunmamaktadır. Taşınmaz inşaat halinde olması nedeni ile tamamlanma oranı %80 olarak tespit edilmiştir.
Konumu, ulaşımı, çevresel özellikleri : Taşınmaz, İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, Küçükbakkalköy Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi, No: 36, D:16 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta ve orta-üst gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise mesken niteliklidir. Yakın çevresinde Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir Anadolu Lisesi yer almaktadır.
İmar Durumu : Dosyasında mevcut, Ataşehir Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 29.11.2017 tarihli yazısına göre;Söz konusu taşınmaz; 18.01.1994-19.03.2012 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Küçükbakkalköy Mahallesi Uygulama İmar Planında, Konut Alanında, plan ile verilen blok ölçülerinde H:9.50 irtifalı yapılaşabileceği gibi, Taks: 0.25, Kaks: 1.80, H: serbest irtifalı yapılaşabilmekte iken, 16.12.2016 t.t.li 1/5000 ölçekli Küçükbakkalköy, İçerenköy Mahalleleri ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planında K2 rumuzlu Konut alanına alınmıştır.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut olup, tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/28237 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR