İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129529
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : KAYIŞDAĞI MAH. / KAYIŞDAĞI
Oda Sayısı : 2+1
: 50
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/431 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2-İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B blok-4. kat Kartal / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ

2019/431 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe,Kayışdağı Mah. 1630 Ada, 3 Parsel, 218,18m2 yüzölçüm, 5 katlı betonarme bina ve arsası ana taşınmaz nitelikli, 2.kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm, 2834/21800 arsa pay/payda, daire bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz. Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 1630 ada, 3 parsel nolu ve 218,18 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizambeş katlı betonarme bina ve arsası niteliğinde, betonarme yapı tarzındadır. Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında, toplantı odası, bina deposu, daire depoları, zemin katında, 2 adet dükkan, bina girişi, 3 normal katın her birinde 2'şer adet daire olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi, dış cephe boyalıdır. Binaya giriş demir doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Bina da 1 adet asansör bulunmakta olup, yangın merdiveni bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 5 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre ön (batı) cephesinden sağlanmaktadır. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölüm; 1. Normal kat, 5 nolu daire, bina girişine göre normal katta sol cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre normal katta net 50,56 m2 alanda salon, mutfak, oda, antre, banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Hali hazırda balkon hacimlerinden bir tanesi oda olarak düzenlenmiş, 2+1 odalı bir daire olmuştur. Yasal olarak sorun teşkil etmemektedir.Salon ve odaların zemin döşemeleri ahşap parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi seramik kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde ahşap mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgahı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları eski ahşap kapı ve pencere doğramaları PVC'dir. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır.Kıymet takdirine konu taşınmaz projesine göre net 50,56 m2 alanlıdır.
Adresi : İstanbul İli Ataşehir İlçesi Kayışdağı Mah. Mansur Sok.No:96 D:5 Ataşehir/ İstanbul
Yüzölçümü : 218,18 m2
Arsa Payı : 2834/21800 arsa pay/payda
İmar Durumu : Ataşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 10.06.2019 tarihli, e-imar sayılı belgesine göre;
Söz konusu parsel; 1/1000 ölçekli Kayışdağı ve İnönü Mahallesi revizyon uygulama imar planına göre, maxTaks:0.25, maxKaks:1.70, ayrık nizam, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu 2-İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B blok-4. kat Kartal / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, oranı yukarıda yazılı KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/431 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR