İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077333
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİÇAMLICA
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/881 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ

2017/881 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 13452 Parsel, YUKARI DUDULLU Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm 11409,22 m² yüzölçümlü, bahçeli, otoparkı olan 4 bloku 11 katlı 2 bloku 10 katlı betonarme bina niteliğinde 1/456 arsa paylıF Menekşe Blok 1 bodrum kat 4 nolu dairenin tamamıdır. Taşınmaz İstanbul ili, Ataşehir İlçesi, Yenişehir( tapuda Yukarıdudullu) Mah. Baraj yolu cad. Kağnıcıyolu cad. İle Egeli Sk.Cepheli Flora evleri adlı siteyi üzerinde bulunduran binalı parseldir. Bulunduğu yer çevresinin teşekkül tarzı ve merkezi konum itibariyle sık yapılaşmanın olduğu konut siteleri ile teşekkül etmiş olan bölgenin alt yapısı tamamlanmış su,elektrik ve alt yapı tesisatı bulunmakta olup belediye hizmetlerinin tümünden yararlanmaktadır. Yakın çevresinde genellikle orta ve üst sayılabilecek gelir düzeyine sahip kimselerin ikamet ettiği konut alanında kalan taşınmaz sosyal donatı alanlarına yakın mesafede olmakla birlikte toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay ve rahat sağlanmaktadır. Ana taşınmaz üzerinde 46-F kapı numaralı 2 bodrum+zemin+8 normal katlı betonarme karkas sistemli 20-22 yıl önce o zaman şartlarındaki kaliteli malzeme ve işçilik kullanılarak inşaa edilmiş olan bina her katta 4 daire olmak üzere asansörlü otoparklı ve kombili doğalgaz ısıtma sistemlidir. Söz konusu taşınmaz tem otoyolu Ataşehir kavşağına 2300 m, Ataşehir Belediyesine 3.000 m , D-100 (E-5 ) Karayoluna 4.300 m takribi uzaklıktadır. Taşınmaz net yaklaşık 90 m²'dir. Satışa onu taşınmaz 1. Bodrum kat 4 nolu Bağımsız Bölüm; Salon,açık mutfak,iki yatak odası,antre,koridor ve banyo (2+1 ) mevcut kullanım şeklinde mahalleri olmakla birlikte takriben 90 m² net alanlıdır. Dairenin ıslak zeminleri seramik salon ve oda döşemeleri laminant parke banyo döşemesi ve duvarları tavana kadar seramik , banyo da kabinli duş teknesi, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Mutfağında dolapları MDF, tezgahı komposit olup ankastresi mevcuttur. İç kapılar ahşap panel , pencereler PVC dir.
Arsa Payı : 1/456 KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Ataşehir ilçesi, 26/05/2007 tastik tarihli 1/1000 ölçekli Yeniçamlıca mah. Barajyolu Cad. Fırat Caddesi-Tem Yanyol Bağlantısı Geometrik düzenleme projesi mevzii uygulama imar planı ve 16/01/2008 tastik tarihli 1/1000 ölçekli ümraniye çakmak,ıhlamur kuyu,yukarıdudullu ve yeni çamlıca mahallelerinin dışında kalan kısmına ait uygulama imar planında E: 2.20 , H:Avan Projeye göre uygulama yapılacak konut alanında,kısmende yolda kalacağı belirtilmiştir.
Kıymeti : 750.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tedaş lehine 99 yıl 09/03/2004 tarih 1900 yevmiye sayılıkira şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/881 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- Satış ilanı tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur. 31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR