İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir Mustafa Kemal'de 123 m² 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065021
Şehir : İstanbul / Kartal
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/243 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,957,194 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ

2018/243 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 1019 Ada, 31 Parsel,188/96 yüzölçümü, İSTİKLAL Mahalle/Köy, kapanağılı Mevkii, ana taşınmaz niteliği ARSA tamamıdır.

Özellikleri :İstanbul İli , Ataşehir İlçesi, İstiklal Mahallesi, Kapanağıl Mevkii, 1019 Ada, 31 Parsel, 188,96 m2 yüz ölçümlü, ARSA nitelikli ana taşınmazın tamamı. Her ne kadar taşınmazın tapu kaydında ARSA niteliğinde olduğu yazılı ise de hali hazırda yapılan bilirkişi tesbitiyle ve tapu kaydında MUHDESAT BİLGİSİ olarak konut kaydı bulunmaktadır. Dairenin girişinde antreye açılan salon, üç yatak odası, banyo, mutfak tuvalet mahalleri mevcuttur. Islak zeminler seramik ile salon ve odalar ise lamine parke ile kaplıdır. Banyo, mutfak, tuvalet bölümlerinde duvarlar tavana kadar seramik ile kaplı, antre, koridor, salon ve yatak odakları duvarları ise saten boyadır. Kapıları ahşap masif kaplamalı olup pencereler PVC ısı camlıdır. Dairenin dış giriş kapısı çeliktir. Banyoda küvet klozet, mermer tezgahlı lavabo, mutfakta ise tezgah altı üstü dolapları mevcuttur. Doğalgaz kombi sistem ile ısıtmalıdır. Mahalinde yapılan ölçümlere ve hesaplamalara göre bürüt 123.88 m2 alanlıdır. Binanın ana taşınmazının özellikleri : Binanın giriş kapısı demir doğramadır ortak alanlar olan merdiven sahanlık ve basamakları mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları ahşap ve demirdir. Her katta tek daire bitişik nizam olarak inşa edilmiştir. Binanın iki cephesi bitişik ön ve arka cepheleri serbesttir. Zeminde tek dükkan bulunmaktadır. Bina ruhsatsız, kat mülkiyeti ve iskanı yoktur. İşlek ana cadde üzerinde bulunmaktadır. Binanın mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olan IIIB grubuna girmektedir.Binada su , elektrik , doğalgaz tesisatları mevcuttur.
Adresi : Mustafa kemal (istiklal)mahallesi ,3001 caddesi,Ataşehir/İSTANBUL
Yüzölçümü : 188,96 m2
İmar Durumu :Ataşehir İlçesi, Mustafa Kemal Mahallesi 1019 Ada, 31 Parsel sayılı yer 26.03.1987 t't 1/1000 ölçekli, Mustafa Kemal Mahallesi ıslah imar planı ve tadilatlı , 2.ve 3. Derece kentsel ve bölgesel iş merkezi + Ticaret Konut Alanında kalmakta iken planlar durdurulmuş olup, herhangi bir uygulama yapılmamakta, denilmekte olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 2.957.194,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhdesat bilgisi,konut,üzerinde Cevahir Algül'ün Binası var.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu gazete ilanının tapu kaydında hak ve alacakları olan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK. 127. madde gereği tebliğ yerine kaim olacağı ihtar olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR