İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir İçerenköy'de 95 m² 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113600
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : İÇERENKÖY MAH. / İÇERENKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

İTTİFAK 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ

2019/149 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 918 Ada, 345 Parsel, İÇERENKÖY Mahallesi, 6. Kat, 14 Nolu Bağımsız Bölüm
İMAR DURUMU: Ataşehir belediyesinin 21/03/2019 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre söz konusu parsel; 13.07.1992 t.t.'li 1/1000 ölçekli İçerenköy Mahallesi Islah İmar Revizyon İmar Planında, TAKS: 0.25, KAKS: 2.07, H: Serbest irtifalı, Ön Bahçe Mesafesi inin. 5 metre, Yan ve Arka Bahçe Mesafesi min. 4 metre, Ayrık Nizam, Konut Alanında kalmakta iken, 16.12.2016 tarihinde onanan 1/5000 ölçekli Küçükbakkalköy, içerenköy Mahalleleri ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planında K1 Rumuzlu Konut Alanında kalmaktadır.
GAYRİMENKUL ÖZELLİKLERİ :
Gayrimenkul bölge olarak İçerenköy mahallesinde, D-100 karayolunun 1000 metre kuzeyinde, Özyurt sokak ve Karslı Ahmet sokağa 200 metre mesafededir. Bu sokaklardan otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmakta, ayrıca D-100 üzerindeki Bostancı metro istasyonuna 1000 metre mesafededir. Toplu taşıma açısından yeterli alternatifleri mevcuttur.
Yakın çevresinde Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu, Bostancı Oto Sanayi, iş merkezleri ve konut alanları yer almaktadır. Sosyo-ekonomik olarak orta gelir grubuna hitap etmektedir.
Satışa konu dairenin bulunduğubina 23 yaşında, bir bodrum, bir zemin, altı normal katlı betonarme bir apartmandır. Binanın Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunmadığı değerlendirilmiştir.
Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya, pencereleri çift camlı pvc dir. Bina giriş kapısı yağlı boyalı demirdir. Bina giriş holü ve merdiven sahanlıkları ve merdivenler bej mermer, giriş holü ve merdiven hol duvarları saten boyadır. Merdiven korkulukları yağlı boyalı demir ve masif ahşaptır. Binada asansör bulunmakta, ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binada genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik vasat kalitede, bina geneli bakımlı ve temizdir.
Daire giriş kapısı doğal ahşap kaplama çeliktir. Dairede kimse olmadığından içeri girilememiş, komşusundan bilgi alınmıştır.Daire giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odalar laminat parke, iç kapılar hşap kaplama panel kapıdır. Oda duvarları saten boya olup kartonpiyelidir.
3 oda bir salon, banyo, mutfak, antre ve balkondan ibaret dairenin kullanım alanı net 95 m2 dir.
Satışa konu yukarıda bilgileri verili daireye 400.000,00 TL değer biçilmiştir.
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 74/1000
İmar Durumu : yukarıda belirtildiği gibi
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : haciz ve ipotek
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR