İSTANBUL ANADOLU 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir İçerenköy'de 85 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01072698
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : İÇERENKÖY MAH. / İÇERENKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 16
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 26.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/140 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 8. İCRA DAİRESİ

2019/140 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 909 Ada, 172 Parsel, İÇERENKÖY Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın tapu niteliği on katlı on dokuz bağ.böl.bahçeli kargir apartman olup,mesken nitelikli 4. kat 11 bağ.böl.nolu, 9 Otoluk otopark şerhi ve y.planı: 2.4.1987 beyanlarının mevcut olduğu gözükmekte,13.07.1992 t.t.'li 1/1000 ölçekli içerenköy mh. ıslah İmar Revizyon Uygulama imar planında h:serbest irtifaklı taks:0,25, kaks: 2,07, ayrık nizam, konut alanında ve çevresi nazım imar planında k1 rimizli konut alanında kaldığı anlaşılmış, prof.dr. Necmettin Erbakan Cad. 350 m. Kayışdağı cd.ne 400 metre mesafede,yakın çevrede mesleki teknik lise, anadolu lisesi, üneversite, polis merkezi, avm, meskenler parkı ve cami bulunmakta,ulaşımı kolay,her türlü teknik alt yapı imalatının tamamlandığı, hizmet bölgesinde yer alan, parselde bir adet bina etrafı duvar açık otopark, 1986 yapı ruhsatlı, 1991 yılında yapı kullanma izni alınmış, bina bodrum+zemin+8 normal katlı betonarme karkas bir bina,zemin katta 3 dükkannormal katlarda 2 daire olmak üzere 19 bağ. böl.var, ana giriş kapısına yoldan 8 merdiven ile ulaşılmakta,bina dış cephe boyası ile kaplı,binanın ortak kullanım alan döşemelerinin mermerli beton kaplama ve merdivenlerin mermer kaplama olduğu, merdiven korkuluklarının kutu profil ve sac imalat olduğu,duvarların ve tavanların boyalı olduğu,ana giriş kapısının 2 adet camlı ferforje kapı olduğu, 1 asansör bulunduğu tespit edilmiş,yola göre binanın sol tarafından,kuzey güney ve doğu cephesinde bulunmakta, mesken antre, salon, 3 oda mutfak,banyo,wc,ve 2 balkondan oluşmakta,net alanı 85 m2,antre yer döşemesi seramik,salon ve odaların yer döşemesi parke kaplı,duvarlaır sıvalı ve boyalı,mutfagın yer döşemesi seramik kaplı,mutfakta tezgah,eviye tezgah altı ve üstü dolaplar mevcutbanyo zemini ve duvarları seramik kaplı duş sistemi klozet ve lavabo bulunmakta, sıhhi tesisat ve armatürleri hazır, wc zemin ve duvar sermik kaplı,elektirik, sıhhi tesisat ve ısıtma sistemi mevcut, kombulu doğalgaz var, PVC dograma,iç kapıları camlı ahşap dış kapısı çelik kapı olan ikamet edilen taşınmaz,
Adresi : İçerenköy Mh. Adem Sk.No : 56 4. Kat 11 Nolu Mesken Ataşehir / İSTANBUL
Yüzölçümü : 960 m2
Arsa Payı : 10/178
İmar Durumu : VAR
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Türkiye Halkbank lehine 1. dereceden 750000TL lik ipotek bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR