İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir/İçerenköy Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009819
Şehir : İstanbul / Kartal
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/620 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ
2017/620 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz tapunun İstanbul ili Ataşehir ilçesi İçerenköy mahallesi 921 ada 52 parsel 3. Kat 8 nolu bağımsız bölümde mesken niteliği ile kayıtlıdır. Gayrimenkul bölge olarak İçerenköy mahallesinin ana caddelerinden biri olan Prof. Dr Necmettin Erbakan caddesinin üzerinde bulunmaktadır. Yine ana cadde çarşı merkez konumunda olan Kayışdağı caddesine 300 metre mesafededir. Bu her iki caddede de toplu uşamı imkanı mevcuttur. Ayrıca D-100 karayoluna 2.5 km mesafededir. Yakın çevresinde İçerenköy Hasan Leyli İlkokulu, Kiptaş İçerenköy konutları sitesi yer almaktadır. Bulunduğu bina 28 yaşında, yedi katlı 13 bağımsız bölümden oluşan bir yapıdır. Bina dış cephesi sava üzeri boya olup dış pencereler ısı camlı Pvc dir. Isınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Bürüt 140 m² olan 3 oda bir salondur. Daire giriş holü, mutfak ve koridor zeminleri 10X20 cm eski tip seramik salon ve odalar ise eski tip masif parkedir. Duvralar saten boya iç kapalır yağlı boyalı masirf ahşaptır. Dairein mutfağı ise ilk yapıldığı şekilde kalmış masif ahşap kapaklı dolaplar kenarları eski tip seramik kaplı beyaz mermer tezgahı bulunmaktadır.
Adresi : İçerenköy Mah. Prof. Dr Necmettin Erbakan Caddesi No:78 K:3 D:8
Ataşehir İstanbul
Yüzölçümü : 140 m2 (Bürütt)
Arsa Payı : 60/676
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut Ataşehir Belediye Başkanlığının yazıları ile taşınmaz 13/07/1992 t.t.li 1/1000 ölçekli İçerenköy ıslah imar revizyon imar planında TAKS; 0,25, KAKS; 2,27 H:Serbest İrtifalı ayrık nizam konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı :Taşınmazın ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile satışa çıkarılması nedeniyle alacaklının KDV den muaf olduğu dikkate alındığında, taşınmazın alacaklıya ihale edilmesi halinde herhangi bir KDV, Damga vergisi alınmasına yer olmadığına, Taşınmaz üçüncü kişilere ihale edilmesi halinde ihale bedeli üzerinden %1 KDV ve damga vergisinin alınmasına
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynısıdır
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/620 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR