SAMSUN İCRA DAİRESİ

Atakum/Esenevler Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961151
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : ESENEVLER MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 4+2
: 506
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/62589 ESAS
Muhammen Bedeli
:
308,123 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu( Samsun Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/62589 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, Atakum Mahalle, 192 Ada, 6 Parsel, , 3.kat, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişilerce mahkemeye sunulan bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu bina Betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış olup Bodrum kat+Zemin kat+ 3 kattan oluşmaktadır. (3.Kat Dubleks) Binada asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe mantolaması, sıvası ve boyası yapılıdır. Bina dış kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina giriş kısmı, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum boru profilden imal edilmiştir.Yine bilirkişi raporuna ve Mimari projesine göre dubleks Mesken alt katı; Mutfak, oturma odası, Salon, Ebeveyn yatak odası, yatak odası, banyo, wc, antre ve 4 balkon ile üst katta; Salon, hol, yatak odası, oda, wc, teras bölümlerinden oluşmaktadır.Meskene ait dış kapı çelik kapı iç kapılar ahşap kapıdır. Mesken iç cephe sıvası ve boyası yapılı tavanları kartonpiyer ile çevrilidir. Mutfak dolapları lamine kaplı dolap kapaklı tezgah ise mermerdir. Oda tabanları laminat parke kaplıdır. Mutfak, balkon ve teras tabanı seramik kaplıdır. Ayrıca teras duvar kısmı da seramik kaplıdır. Pencere doğramaları ısı camlı PVC dir. Panel radyatörlü doğalgaz kombili kalorifer sistemi mevcuttur.Islak hacimler seramik kaplıdır.Banyoda banyo dolapları ile dairesel duşakabin mevcuttur. Dubleks kata çıkan merdiven ahşaptır. Dubleks katta yer alan teras tavanı tamamen kapalı olup vernik cilalı ahşap ile kaplıdır.Yapı Topoğrafik açıdan eğimsiz düz bir parsel üzerinde kurulmuştur. Yakın çevresindeki aynı tip 3-5 kat arasında değişen yapılar bulunmakta ve yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmıştır. Ulaşım sorunu yoktur. Ulaşım uzak mesafelere belediye otobüsleri, minibüs hatları ve tramvay ile yapılmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Adresi: Samsun İli, Atakum İlçesi, Esenevler Mah., 309. Sok., İnci Apt. No:10 K:4 Atakum / SAMSUN
Yüzölçümü : 506,03 M2
Arsa Payı : 25/150
İmar Durumu : Atakum İlçesi Atakum Mahallesi 192 ada, 6 nolu parsel 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında: Konut Alanı Ayrık Nizam Dört (A-4) katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 308.123,20 TL( Samsun 1 İcra Hukuk Mahkemesinin 08/01/2019 tarih ve 2018/467 Esas, 2019/16 Karar sayılı ilamı ile değer tespiti yapılmıştır.)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu( Samsun Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ edilmeye ilgililere İİK127 maddesine göre satış ilanının tebliği yerine geçeceği; başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/62589 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR