SAMSUN İCRA DAİRESİ

Atakum/Cumhuriyet Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00937442
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : CUMHURIYET MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 30.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/734 Talimat
Muhammen Bedeli
:
179,008 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 09:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/734 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun, Atakum İlçesi, Atakum Mah. 89 Ada, 17 Parselde Kat İrtifakı kurulu Zemin Üstü Üç Tam Katlı Kargir Bina Ana Nitelikli taşınmazda 2.Kat 11 Bağımsız Bölüm Numaralı MESKEN Nitelikli taşınmazdır. Parsel Yüzölçüm: 961,00 m2, Arsa Pay/Payda: 1/16'dır. Taşınmaz tam hisselidir. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Konut Alanı Ayrık Nizam 5 Kat (A-5) yapılaşma koşullu (Task:0,40) yere isabet etmektedir. Taşınmaz; Cumhuriyet Mah. İsmet İnönü Bulvarı Enerji sitesi B Blok No:251-A 2.Kat Atakum Samsun adresinde bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı tekniği ile yapılmıştır. Bodrum Kat+Zemin Kat+ 3 Normal Kattan oluşmaktadır. Binanın iç sıvası ve dış ısı yalıtımı ile boyası yapılıdır. Bina dış kapısı camlı alüminyum doğramadır. İç merdiven sahanlıkları, basamakları ile duvarlarının yaklaşık 1 m lik kısmı mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Kıymet takdir konusu taşınmaz binanın 2.kat 11 Nolu Meskendir. Meskenle ilgili olarak mimari projesinde; Salon, Mutfak, 2 Yatak Odası, Hol, Antre, WC, Banyo ve 2 Balkondan oluşmaktadır. Dış mesken çelik kapıdır. Pencereleri PVC doğramadır. Mesken girişinde doğalgaz saati takılıdır. Mesken iskan edilebilir ve içerisinde eksik imalat olmadığı değerlendirilerek takdir edilmiştir. Mesken yaklaşık olarak Brüt 102 m2 Net 85 m2'dir. Taşınmazın bulunduğu parsel, İsmet İnönü Bulvarına cephe olup mevcut yollardan Azerbaycan Caddesine 50 m, Türkiş raylı sistem durağına 350m, Bayındır İlkokuluna 400 m, Atatürk Bulvarına 1 km,Özel Medikal Park Hastanesine 600, Atakum Belediyesine 1.8 km, İlkadım İlçe merkezine ( Samsun Valiliği vb. resmi kurumlar) ortalama 9 km mesafede olup uydu fotoğrafında işaretle gösterilen konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bina, topoğrafik olarak eğimsiz düz bir zemindir. Yakın Çevresi meskun olup 4 ile 6 kat arasında değişen yapılar bulunmaktadır. Yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmış olmakla birlikte devam etmektedir. Ulaşım uzak mesafelere,tramvay, minibüs hattı ve belediye otobüsü ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Kıymeti : 179.008,38 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/734 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR