SAMSUN İCRA DAİRESİ

Atakum/Alanlı Mahallesi'nde 96 m2 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00937441
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : ALANLI MAH. / ATAKUM
: 96
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 30.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/123538 ESAS
Muhammen Bedeli
:
237,822 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/123538 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun ili Atakum ilçesi Alanlı Mahallesi 302 ada 4 parselde bulunan binanın 2. katındaki 5 no'lu bağımsız bölümdür.Tapu eklenti bilgilerinde 1 adet kömürlük bulunmaktadır. Mimari projesine göre mesken 106 m2 brüt 96,04 m2 net kullanım alanına sahip olup, 4 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binada katta 2 daire bulunmaktadır. Binanın zemin katında dükkan bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı demir doğramadır. Kat merdiveni ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu binanın girişi 3079.Sokak tarafındandır. Taşınmaz 2. katta bulunmakta olup, Asansörle 2 ye basılıp asansörden çıkıldığında solda kalan dairedir. Kıymet takdir tarihi itibariyle % 10 oranında yıpranma payı kesintisi yapılması uygun görülmüştür. Kıymet takdir konusu taşınmaz kapalı olup, taşınmazın içerisine girilememiş olduğu için, taşınmazın mimari projesinde, yapı ruhsatında, yapı kullanma izin belgesinde ve alan belgesinde, ayrıca taşınmazın bulunduğu binada yapılan incelemeler ile taşınmazın tamamlanmış ve iskan edilebilir durumda olduğu dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır. Satışa konu taşınmaz Samsun ili Atakum ilçesi Alanlı Mahallesi 302 ada 4 parsel üzerinde bulunmaktadır. Tapuda ana taşınmaz niteliği Yedi Katlı Betonarme Apartman ve Arsası olup, bağımsız bölüm niteliği meskendir. Yüzölçümü 525,33 m2'dir. Atakum Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel 3079.Sokak, 3082.Sokak ve 3080.Sokak olmak üzere 3 sokağa cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde yapılaşma tamamlanmıştır. Topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Yaklaşık olarak; Atatürk Bulvarı Yan Yoluna 110 metre, İsmet İnönü Caddesi ve Tramway hattına 220 metre, Yenimahalle Şirinevler Camiine 180 metre, Atakent Ortaokuluna 160 metre, Ali Gaffar Okkan Caddesine 750 metre mesafede yer almaktadır.
Adresi : Yenimahalle Mahallesi 3079.Sokak Yazıcı Apt. No:11/5 Atakum
Yüzölçümü : 96,04 m2
Arsa Payı : 20/240
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında;Taks:0,30 ve Kaks (Emsal): 1,90
Kıymeti : 237.822,65 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım / Samsun -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/123538 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR