İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Arsuz/İnönü Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943744
Şehir : Hatay / Arsuz
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜN 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/983 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2017/983 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Hatay İl, Arsuz İlçe, 5711 Parsel, MİCANA Mahalle/Köy, 2. NORMAL KAT 6 NO'LU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Özel Bilim Koleji'ne 90 m., Narlı Bahçe'ye 80 m., Sinan Manav'a 170 m., Karaağaç Aile Sağlık Merkezi'ne 180 m., Şirin Döner Salonu'na 320 m., Ali Kemal Ziroğlu İlkokulu'na 400 m. ufki uzaklıkta olup; parsel üzerinde zemin + beş katlı toplam altı katlı bir bina bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tariflerine göre 3B sınıfındadır. 3-4 yıllık binadır. Üç oda, bir salon, bir mutfak, bir banyo ve bir wc ve müştemilatından ibarettir. Salon zemini ve odaların zemini seramiktir. Mutfak zemini seramiktir. Tezgah altı ve üstü dolabı mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları boydan boya seramiktir. İçerisinde lavabo mevcuttur. Wc zemini ve duvarları seramiktir. Alaturka tuvalettir. Pencereler PVC, kapılar ahşaptır. Taşınmaz 90,00m2'dir.
Adresi : İnönü Mahallesi, Yayla Caddesi, No:4 Kat:2 Daire:6 Arsuz / HATAY
Yüzölçümü : 380,78 m2
Arsa Payı : 94/1077
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 6 kat konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası/2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/983 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR