TRABZON İCRA DAİRESİ

Arsin/Cumhuriyet Mahallesi'nde karkas dubleks daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981688
Şehir : Trabzon / Arsin
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ARSİN
: 170
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/638 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/638 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Arsin İlçe, 306 Ada, 163 Parsel, CUMHURİYET Mahalle, YALI Mevkii, 3. kat 12 nolu bağımsız bölüm dubleks meskendir. Keşif günü kapısı kapalı olduğundan iç kısmında inceleme yapılamamakla birlikte yerinde ve projesi üzerinde yapılan gözlemsel incelemelerde Dubleks meskenin alt ve üst katının birbirinden ayrılmış durumda bulunduğu, alt katının mesken olarak kullanıldığı, üst katının karkas vaziyette bulunduğu ve dubleks meskenden ayrı olmak üzere üst katta bir adet tam bağımsız bölüm yapılmak sureti ile yapının projesinden farklı olarak 1 kat daha fazla inşa edildiği anlaşılmıştır.Hali hazırda doğalgaz bağlantısı bulunmamaktadır. Apartmanın imalatları yeni vaziyettedir.Üst kat karkas vaziyette olduğundan değerlendirmemiz bu durum dikkate alınarak yapılmıştır. Bağımsız bölüm meskenin alt katının üç oda, salon, mutfak, giriş holü, tuvalet ve banyolar ve balkonlardan oluştuğu ve toplamda brüt 130,00 m2, net 100,00 m² alana sahip olduğu,Üst katının ise karkas vaziyette ve toplamda brüt 85,00 m2, net 70,00 m² alana sahip olduğu, yapının ruhsat tarihinin 2007 olduğu anlaşılmıştır. Buradan taşınmaz üzerinde inşa edilen yapının yaklaşık 5 yıllık olduğu anlaşılmaktadır. Bina III. Sınıf B Grubu Yapı sınıfındadır. Taşınmaz Trabzon-Rize Sahil Yoluna yaklaşık kuşuçuşu 510 m., Arsin Belediyesi'ne 7,50 m., şehir merkezine (Meydan) yaklaşık 17,50 km. mesafededir. Taşınmazın sahil yoluna ve ilçe merkezine yakın konumda olması değerini olumlu yönde etkiler. Ulaşım problemi bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 541,13 m2 (ana parsel arsası)
Arsa Payı : 19/203
İmar Durumu : Belediye sınırları içinde Ticaret ve konut alanı içerisinde yer aldığı ,
Kıymeti : 215.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Kdv indirimi yapıldığından 31/12/2019 tarihine kadar%8,bu tarihten sonra ihale kesinleşir ve kdv ödenir ise yeni/güncelkdv oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Beyan: Yönetim planı:28/04/2011
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri
: Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/638 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR